צביקה בארינבוים ובני שטיינמץ יוצאים למזרח: מתכננים הקמת חברת נדל"ן להשקעות בתאילנד, ויטנאם והפיליפינים

כל צד יתחייב להזרים לחברה המשותפת הלוואות בעלים בסכום של עד 36 מיליון דולר; בגיר, שבשליטת חברת פולגת של צביקה בארינבוים, לא היתה פעילה עד היום בתחום הנדל"ן; בימים אלו מצויה החברה בעיצומו של גיוס חוב בבורסה

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת בגיר מדווחת הבוקר כי היא מנהלת מו"מ עם חברת סקורפיו ריל אסטייט של בני שטיינמץ לשיתוף פעולה בהשקעות בנדל"ן במזרח אסיה, תאילנד, ויטנאם והפיליפינים.

בגיר, שבשליטת חברת פולגת של צביקה בארינבוים, לא היתה פעילה עד היום בתחום הנדל"ן ותחום פעילותה נמצא למעשה בצד השני של הקשת - תחום האופנה וההלבשה המחויטת. לאחרונה דיווחה החברה על הרעה צפויה בתוצאות הרבעון השני של השנה לעומת הרבעון הראשון ושל השנה וכעת היא הופכת את תחום האחזקות לתחום העיקרי שלה.

בתחילת חודש מאי הודיעה החברה על העברת פעילות האופנה של בגיר לחברה בת ומכירת 50% ממנה לקרן פימי של ישי דוידי, כשבגיר תחזיק ב-45% ועופר גלבוע יחזיק ב-5% נוספים. התוכנית היא גם לשנות את השם של החברה הציבורית מבגיר ל-bg כשהמותג בגיר יעבור לחברה הבת. האסיפות הכלליות של בגיר ופולגת, בעלת השליטה, אישרו את השינויים הללו.

בימים אלו מצויה החברה בעיצומו של מהלך גיוס חוב בבורסה. בין המוסדיים שנמנים על רשימת בעלי העניין במניה - קופות הגמל של דש מנורה וכלל פיננסים. בגיר נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל.

סקורפיו, שהוקמה ב-2006, השלימה בתחילת 2007 גיוס של 516 מיליון שקל בהנפקה פרטית ממוסדיים מקומיים. החברה עוסקת בתחום היזום למגורים, משרדים ומסחר, אחרי שהועברה אליה פעילות מהחברה האם סקורפיו שנרכשה ב-98' בידי שטיינמץ. לקבוצה יש מיקוד גיאוגרפי במדינות מרכז ומזרח אירופה ו-15 פרויקטים פעילים בשלבים שונים של ביצוע (תשעה למגורים ושישה מסחריים להשכרה) כשברוב הפרויקטים הפעילים עדיין לא החל שלב הבנייה.

חברת הדירוג מעלות נתנה בסוף 2006 לאג"ח של סקורפיו דירוג ראשוני גבוה של A/stable והעריכה את מיצובה העסקי של החברה כגבוה מהממוצע. גם את הסיכון הענפי הנגזר מפעילות החברה העריכו במעלות כגבוה במעט מהממוצע. לדבריהם, איכות הניהול בחברה, בראשותם של שטיינמץ ושמעון מנחם, גבוהה מאוד.

לפי תחזיות החברה, סך ההשקעה בפרויקטים פעילים למגורים מסתכמת ב-5.6 מיליארד שקל, סך ההכנסות הכולל הצפוי על פני שנים הוא 7.8 מיליארד שקל והרווח הגולמי הצפוי הוא 2.2 מיליארד שקל. התשואה הממוצעת הכוללת בתיק הפרויקטים הפעילים למגורים צפויה להיות 39.5%. בנוסף להכנסות ממגורים, צופה החברה כי שכר הדירה השנתי הכולל מהפרויקטים המניבים יסתכם ב-427מיליון שקל ב-2013. שיעור התשואה השנתית הממוצעת על תיק הנכסים המניבים יהיה כ-18.5%.

בשנתיים האחרונות הנפיק שטיינמץ שלוש חברות בלונדון - בייטמן הנדסה, בייטמן ליטווין וחברת המכרות באפריקה ניקנור. היתה לו גם הנפקה אחת לא מוצלחת (לפחות למשקיעים) בנאסד"ק של חברת אודימו שאיבדה את רוב שוויה מאז ההנפקה לפני שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker