קמטק מוכרת את חטיבת המעגלים המודפסים ב-32 מיליון דולר

חברת קמטק תתמקד עתה בפתרונות בדיקה לתהליכי הייצור בתעשיית השבבים ■ סכום המכירה עשוי לגדול ב-3 מיליון דולר נוספים, בהתאם לביצועים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת קמטק ממגדל העמק מוכרת את חטיבת המעגלים המודפסים (ה-PCB) תמורת סכום של 32 מיליון דולר במזומן, ו-3 מיליון דולר בהתאם לביצועים. הרוכשת היא קרן השקעות פרטית משנחאי שמשתייכת לקבוצת Principle Capital. סגירת ההסכם צפויה להתרחש במהלך הרבעון השלישי של 2017.

רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק
רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק

ההסכם מותנה בקבלת אישורים מקובלים בכפוף לתנאי הסגירה, ובכלל זה אישורים רגולטוריים ואישורים מצד שלישי. כל אנשי חטיבת ה-PCB הפרוסה על פני מספר מדינות צפויים לעבור לחברה החדשה, כולל פעילות המחקר והפיתוח שתמשיך לפעול מישראל. הצוות הישראלי כולל 20 עובדים.

קמטק פועלת בשונה מהאסטרטגיה של חברת אורבוטק, שפועלת גם היא בתחום הבדיקות של תהליכי ייצור שבבים וה-PCB. לאורבוטק, חברה גדולה משמעותית מקמטק, שלוש פעילויות שונות (בנוסף לתהליכי הייצור וה-PCB היא עוסקת גם בבדיקת תהליכי ייצור של צגים שטוחים) - דבר שמאפשר לה למתן את התנודתיות בהכנסות הנובעת מהמחזוריות שקיימת בענפים אלו. קמטק מצידה החליטה כאמור למכור את פעילות ה-PCB ומבקשת להתמקד עתה בבדיקות של תהליכי ייצור שבבים.

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, אמר כי "ההסכם תואם את האסטרטגיה שלנו לטווח הארוך. קמטק תהפוך לחברה הממוקדת בבדיקות ומטרולוגיה בשוק המוליכים למחצה, תחומים בהם אנו מזהים הזדמנויות צמיחה רבות העומדות בפנינו. התחזקות המאזן שלנו תקל עלינו במציאת רכישות סינרגטיות במגזר הפעילות שלנו. קמטק כחברת מוליכים למחצה תציג שיעורי צמיחה גבוהים יותר עם שיעור רווח גולמי משופר".

עמית הוסיף כי "הסכם זה יאפשר ל- Principle Capital להקים חברה מובילה בתחומי בדיקות ה-PCB והמטרולוגיה באסיה, המתבססת על חטיבת ה-PCB שלנו הממוצבת בצורה טובה בשווקים שלה. אנו מאמינים כי Principle Capital תוכל לקדם את חטיבת ה-PCB ולהאיץ את שיעורי הצמיחה שלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker