מגדל מצמצת חשיפה לנדל"ן מניב: מימשה מניות גזית גלוב ב-100 מיליון שקל

על רקע המכירות יורדת מניית גזית גלוב בכ-1.5%, ומרכזת את מחזור המסחר הגבוה בשוק - 77 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב
גיא ארז
גיא ארז

חברת הביטוח מגדל החלה לצמצם את חשיפתה לתחום הנדל"ן המניב. החברה מכרה בימים האחרונים מניות של ענקית הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, בהיקף כולל של כ-100 מיליון שקל.

על רקע זה יורדת מניית גזית גלוב בכ-1.5%, ומרכזת את מחזור המסחר הגבוה בשוק – 77 מיליון שקל. זאת לעומת מחזור יומי ממוצע של 11.3 מיליון שקל בשלושת החודשים האחרונים.

מבחינת העסקות היומיות במניה, ניתן להבחין בעסקות בהיקף של למעלה מ-46 מיליון שקל היום, כולן לפי מחיר מניה של 34 שקל  - הנמוך ב-2.2% ממחיר הבסיס של המניה. ככל הידוע, הצעת המכירה של מגדל נענתה ברכישות על ידי גופים מוסדיים ישראליים.

מניית גזית גלוב טיפסה מתחילת השנה ב-6.4%, לעומת עלייה של 14.5% במדד ת"א נדל"ן, וירידה של 3.8% במדד ת"א 35 – בהם היא נסחרת.

באחרונה פירסמו החברות הבנות של גזית, סיטיקון ואטריום, את תוצאותיהן הכספיות לרבעון השני של השנה, ואלו עקפו את תחזיות האנליסטים והיו טובות מהמצופה.

דו"חותיה של ענקית הנדל"ן לרבעון האחרון טרם פורסמו. עם זאת, גזית גלוב פירסמה השנה את תחזיות ה-FFO שלה, ולהערכתה הסכום יגיע כ-626-606, וישקף גידול של כ-4% בהשוואה ל-2016.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker