שנתיים אחרי ההתרסקות: אינסוליין ומנהליה לשעבר ייקנסו ב-430 אלף שקל

המנכ"ל והיו"ר לשעבר של החברה, שמנייתה איבדה יותר מ-99.8% משוויה מרמת השיא, הודו בהטעיית משקיעים כחלק מהסדר עם רשות ניירות ערך. המניה, שגם כך נסחרת בשווי זעום, צונחת ב-16% נוספים

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין רשות ניירות ערךצילום: עופר וקנין
אורי תומר

רשות ניירות ערך הטילה קנסות בסכום מצטבר של 430 אלף שקל על חברת אינסוליין, על המנכ"ל שלה לשעבר רון נגר ועל היו"ר לשעבר רונן מלניק. על נגר נאסר לכהן במשרה בכירה בגוף המפוקח על ידי הרשות למשך שנתיים, ועל מלניק הוטל איסור דומה למשך שלושה חודשים.

הקנסות הוטלו בעקבות הסדר אכיפה עם הרשות שכחלק ממנו הודו נגר ומלניק בעבירה של הכללת פרטים מטעים בדיווחים. מחיר המניה של אינסוליין נופל היום ב-16% - כשהמחיר נמוך כיום ביותר מ-99.8% משהיה ברמת השיא, בתחילת 2013, והחברה נסחרת לפי שווי זעום של 4 מיליון שקל. הנפילה של המניה מתרחשת על רקע גיוס הון בסך 1.3 מיליון שקל שביצעה החברה בהנפקת מניות.

סכום הקנס שהוטל על החברה עצמה, 150 אלף שקל, מתחשב במצבה הכלכלי הקשה של החברה כיום. גובה הקנס שישלם נגר הוא 160 אלף שקל, והקנס שישלם מלניק הוא בסך 120 אלף שקל.

ברשות מסבירים כי הקנסות נוגעים לארבעה דיווחים שפירסמה החברה בסוף 2013 ותחילת 2014. בדיווחים האלה נכללו טענות של החברה בנוגע למספר המשתמשים במוצר הדגל שלה בגרמניה, InsuPad, שנועד להגביר את היעילות של ספיגת האינסולין בקרב חולי סכרת שהגיע בדיווח הרביעי, ממאי 2014, ל-8,000.

אלא שבדיעבר התברר כי לחברה לא היה כל מידע לגבי מספר המשתמשים, וכי היא המספרים שהופיעו בהקשר זה בדו"חות היו למעשה המספרים של ערכות ההתנסות הזמניות שחילקה החברה לאנשי צוות רפואי בגרמניה. אינסוליין חילקה את הערכות במקביל לניסיונותיה לקבל אישור לרישום המוצר בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה, אישור שבסופו של דבר נדחה במאי 2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker