איוב קרא מאיים בתביעה: "חברת הראל וערוץ 2 הפרו סודיות רפואית בשביל רייטינג"

שר התקשורת, איוב קרא, הגיב לפרסום בערוץ 2 בו נטען כי ניסה להפעיל פוליסת ביטוח תאונות אישיות באופן לא הגון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איוב קראצילום: אמיל סלמן

שר התקשורת, איוב קרא, שוקל הגשת תביעת דיבה נגד ערוץ 2 וחברת הביטוח הראל בעקבות הפרסום כי ניסה להפעיל פוליסת תאונות אישיות באופן לא הגון. אתמול חשף ערוץ 2 כי קרא ביקש ב-2007 להפעיל פוליסת ביטוח של תאונות אישיות בטענה כי אינו מסוגל לעבוד מבחינה נפשית. אולם לאחר מכן קיבל קרא הצעת עבודה שהגישו לו חוקרים פרטיים מטעם הראל שפגשו אותו. כאשר הראל הציגה לו את תיעוד הפגישה, משך קרא את התביעה.

בתגובה לפרסום אמר קרא ל-TheMarker: "מדובר פה בהפרת סודיות ביטוח. כל הדברים שנאמרו שם לא מדויקים בכלל. אבל אני לא רוצה להגיב. כרגע עוסקים משפטנים בבדיקה אם ניתן להגיש תביעת לשון הרע והפרת סודיות".

השר קרא הוסיף כי "אני הלום קרב ונכה צה"ל בדרגת נכות של 33%. זו בושה שאנשים כדי לקבל קצת רייטינג מוכנים לרמוס אותי ברגל גסה. גם אם אני שר אני קודם כל בן אדם. מדובר בתקופה שלא הייתי בה בכנסת. אלו עניינים פרטיים שלי.

 "מאוד מאוד נפגעתי, ואני שוקל את צעדי. אני לא רוצה להיכנס לכך כי אני רוצה ללכת לכיוון של תביעה משפטית נגד חברת הביטוח וערוץ 2, אף שביקשנו לא לפרסם בגלל סודיות רפואית. זו רמיסת כבוד של הלום  קרב. זה לא משנה אם אני שר או לא. את כל התוספות שהיו שם (בכתבה) אני לא מכיר בכלל. בין 2006 ל-2009 הייתי אדם עצמאי שטיפל בנכסי הנדל"ן שיש למשפחה. יש לי קצבה חודשית ממשרד הביטחון", סיכם קרא.

ביטוח תאונות אישיות אמור לפצות את המבוטח בגין מספר מקרים ביניהם: פיצוי במקרה של מות המבוטח, פיצויים במקרה שנגרמה למבוטח נכות תמידית, מלאה או חלקית, פיצויים במקרה של אבדן כושר העבודה של המבוטח, פיצוי חד פעמי למקרה סיעוד כתוצאה מתאונה, כיסוי לאשפוז בבית חולים, כיוסי לפינוי אמבולנס ממקום התאונה לבית חולים, פיצוי למקרה שנגרמו למבוטח שברים וכוויות כתוצאה מתאונה.

כמו כן, ביטוח תאונות אישיות בחלק מחברות הביטוח מעניק כיסוי לכל המשפחה, ומאפשר להוסיף ילדים עד גיל 21 בעלות נמוכה מעלות הכיסוי למבוגרים.

מחברת הראל נמסר בתגובה: "מבלי להיכנס או לאשר את פרטי המקרה, חברת הראל רואה בחומרה רבה הדלפת מידע על מבוטחיה. מבדיקה ראשונית, עולה כי המידע הודלף על ידי צד ג' ולא על ידי החברה או מי מעובדיה. בכוונתנו לסיים את ההתקשרות עם הגורם שמסר את המידע לתקשורת שלא כדין, ללא רשות וללא סמכות, ובמידת הצורך למצות איתו את הדין. חיסיון פרטי מבוטחי הראל הנו נר לרגלנו ואחד מערכי הדגל של החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker