נמצאו סימני נפט בקידוח Mountain View בקליפורניה - ומודיעין מזנקת ב-20% - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נמצאו סימני נפט בקידוח Mountain View בקליפורניה - ומודיעין מזנקת ב-20%

בקידוח נמצאו סימני נפט בארבע שכבות גיאולוגיות – שרק חלקן נכללו בדו"ח המשאבים ■ מודיעין לא מסרה מה עובי שכבות הנפט: "לא ניתן לקבוע את העובי נטו עד להשלמת ניתוח ממצאי הלוגים החשמליים ובדיקות נוספות"

4תגובות
צחי סולטן
מוטי מילרוד

שותפות מודיעין, שבשליטת אי.די.בי פיתוח וצחי סולטן, עולה ב-20% לאחר שדיווחה על הימצאות סימני נפט בקידוח Mountain View שבקליפורניה. לפי הודעת מודיעין, הקידוח הגיע לעומק הסופי, ועל פי ניתוח הממצאים וניתוח הלוגים החשמליים, הבודקים את תכונות הסלע, קיימים סימנים להימצאות נפט. על בסיס הממצאים הללו, מפעילת הקידוח, Tamarack Oil and Gas, המליצה לבצע מבחני הפקה, שיסייעו לאמוד את קצבי ההפקה ואת גודל המאגר.

מודיעין ושותפותיה ב-Mountain View החלו בקידוח האימות בסוף חודש יוני (קידוח Cattani-Rennie 47X-15). לאחר ארבע שבועות, הקידוח הגיע לעומק הסופי - 2,743 מטר. הימצאות סימני הנפט בקידוח אינה הפתעה גדולה, וזאת מאחר שבאזור מתבצעת מזה זמן רב הפקת נפט משכבות רדודות. לאחר ביצוע סקר תלת ממד בשטח הפרויקט, מודיעין ושותפותיה העריכו כי ניתן להפיק באזור נפט גם מששכבות עמוקות.

דו"ח המשאבים שפורסם ל-Mountain View התייחס למבנה גיאולוגי (פרוספקט) אחד - "Sunset Boulevard". בדו"ח הוערך שהמבנה כולל שלוש שכבות נפט, שהוגדרו כשכבות המטרה של הקידוח. ואולם, בקידוח נמצאו סימני נפט בארבע שכבות גיאולוגיות – שחלקן נכללו בדו"ח המשאבים, וחלקן בכלל לא הוגדרו כשכבות מטרה. השותפות בקידוח העריכו שבחלקים אחרים בשטח הפרויקט ניתן יהיה לאתר נפט בכל שלושת השכבות שהוזכרו בדו"ח המשאבים.

מודיעין לא מסרה מה עובי שכבות הנפט. בדיווח הוסבר ש"עד להשלמת ניתוח ממצאי הלוגים החשמליים ובדיקות נוספות, לא ניתן לקבוע בוודאות את עוביין נטו של השכבות, אך להערכת המפעיל עוביין ברוטו הינו כ-152 מטר".  לפני התחלת ביצוע מבחני ההפקה, מודיעין צפויה למסור דיווח נוסף ובו פירוט על המועדים והאופן שבו יתבצעו מבחני ההפקה, וכן את עלותם המשוערת.

רון מאור, מנכ"ל מודיעין אנרגיה
תומר אפלבאום

מודיעין מחזיקה בכ-24.5% מהזכויות בפרויקט Mountain View, לצדן של חברות נוספות. דו"ח המשאבים שפורסם הצביע על פוטנציאל ל-10.3 מיליון חביות (Best Estimate) במבנה גיאולוגי אחד שנבדק ובהסתברות גבוהה של 45%-85%. סך כל תקציב הקידוח לפרויקט הינו כ-1.5 מיליון דולר, כולל מבחני הפקה והכנת הקידוח להפקה עתידית. חלקה של מודיעין מסתכם בכחצי מיליון דולר.

בימים אלה מבצעת מודיעין קידוח יבשתי נוסף - פרויקט GrapveVine - ששוכן אף הוא במחוז Kern שבקליפורניה. הקידוח, שהחל בתחילת יולי, מתבצע בפרוספקט Sauvignon וצפוי להימשך כחודשיים עד הגעה לעומק מתוכנן של כ-4,700 מטר. בפרויקט קידוח קודם באותו שדה שבוצע לפני 3 שנים הוכח קיומו של נפט, אולם הפרויקט הופסק עקב קשיים מכניים.

טרם הזינוק היום, מודיעין אנרגיה נסחרה לפי שווי של כ-60 מיליון שקל. בשנים האחרונות חוותה מודיעין רצף כישלונות בפעילות החיפושים בישראל – ובראשם הכישלון בקידוחי הגז מירה ושרה. רצף הכישלונות הפיל את מודיעין בכ-99.8% (בין אפריל 2012 עד לסוף 2015). ואולם, מאז ינואר 2016, מודיעין שינתה כיוון לאחר שדיווחה כי מצאה 10 מבנים ברישיונות דניאל מערב ומזרח, שעשויים להכיל כ-8.9 טריליון רגל מעוקבת (TCF) גז טבעי; וכן על רקע הרחבת הפעילות לארה"ב.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם