השת"פ בין אלקטרה לסמארט גרין יסייע לחסוך 25% בעלויות האנרגיה

סמארט גרין היא חברת הייטק ישראלית המתמחה בפתרונות לייעול אנרגטי ולחיזוי תקלות במערכות מיזוג אוויר ■ אלקטרה מנהלת ומתחזקת בישראל מבנים בשטח כולל של למעלה מכ-5 מיליון מ"ר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט דירות יוקרה של אלקו
ערן אזרן

אלקטרה בע"מ, שמנהלת ומתחזקת מבנים בשטח כולל של כ-5 מיליון מ"ר, פועלת לחיסכון בהוצאות האנרגיה והתחזוקה של מערכות מיזוג האוויר. החברה, מקבוצת אלקו החזקות שבשליטת גרשון שלקינד, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם סמארט גרין - חברת היי-טק ישראלית המתמחה בפתרונות לייעול אנרגטי ולחיזוי תקלות. היקף השת"פ עם סמארט גרין, שבשליטת נתי פרייברג, נאמד בכמה מיליוני שקלים.

במסגרת השת"פ, יוענק לאלקטרה רשיון הפצה בלעדי של מערכת אופטינרג'י (OptiNergy) בישראל, פולין ואפריקה. OptiNergy, היא תוכנה מבוססת אלגוריתמים, שמסייעת להתייעלות אנרגטית ותפעולית לצד חיזוי תקלות ותחזוקה מונעת במערכות מיזוג אוויר, קירור ועוד. במערכת משתמשים כבר היום ארגונים ורשתות בינלאומיים, ביניהם: HP, רשת מקדונלדס, שופרסל, בתי חולים, מבנים בארה"ב ומטה חברת החשמל ההונג קונגית. לפי אלקו, התקנת המערכת עשוי להביא לחיסכון של 25% בהוצאות האנרגיה, לירידה בעלויות התחזוקה ולהארכת חיי המערכות שנים קדימה.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, הסביר כי "הסכם שיתוף הפעולה יעניק לאלקטרה יתרון ממשי על פני מתחריה, ויכולת לספק שירותים ברמה גבוהה ופתרונות מתקדמים לניהול מבנים. ההסכם מהווה המשך טבעי לרכישת פעילות חברת מגאסון מדצמבר האחרון, המתמחה במתן פתרונות אבטחה מתקדמים לבניינים חכמים, והרחבת סל הפתרונות הטכנולוגים שמציעה אלקטרה ללקוחותיה".

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

אלקטרה, שנסחרת לפי שווי של כ-2.8 מיליארד שקל, היא חברה קבלנית המספקת תשתיות אלקטרו-מכאניות. החברה פועלת בישראל ובחו"ל בחמישה מגזרים עיקריים: קבלנות בנייה, תשתיות ומערכות אלקטרו מכאניות בישראל; קבלנות אלקטרומכנית בחו"ל; שירות אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; וזכיינות בתחום התשתיות.

לפי כחצי שנה החליטה אלקטרה לרכוש את השליטה (60%) במגאסון, לפי שווי חברה של כ-145 מיליון שקל למגאסון. מגאסון מספקת מערכות בקרת כניסה; מערכות התראה, ניטור, גילוי וכיבוי אש; פתרונות בקרה וניהול; מערכות אינטרקום וכן פיתוח תוכנה. אחת ההתמחויות המרכזיות של מגאסון היא ניהול "בניינים חכמים" (Smart buildings), המאפשר שליטה מרחוק במערכות הבניין באמצעות מערכות טכנולוגיות.

הכנסותיה של אלקטרה גדלו ברבעון הראשון של 2017 בכ-14% לכ-1.4 מיליארד שקל, וזאת בעיקר בשל המשך הצמיחה במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, שבו החברה מקימה תשתיות אלקטרו מכאניות, וכן על רקע רכישת מגאסון, שתוצאותיה אוחדו לראשונה. הרווח הנקי המתואם (בניכוי הכנסות חד פעמיות) ברבעון הסתכם בכ-25.3 מיליון שקל – עלייה של כ-40% ביחס לרבעון המקביל ב-2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker