חברת איי.סי. פאואר ישראל הגישה טיוטת תשקיף לגיוס 100 מיליון דולר - שוק ההון - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חברת איי.סי. פאואר ישראל הגישה טיוטת תשקיף לגיוס 100 מיליון דולר

ההנפקה תתבצע לפי שווי חברה של 355 מיליון דולר לפני הגיוס ■ ההנפקה מובטחת בחיתום מלא, אך במקרה שהביקוש יהיה נמוך מ-35% מהיקף ההנפקה איי.סי.פאואר רשאית לבטלה, ולהנפיק 20% מהחברה ללאומי פרטנרס ולכלל ביטוח בחלקים שווים לפי אותו שווי

5תגובות
 מנכ"ל איי.סי.פאואר, גיורא אלמוגי
אייל טואג

חברת איי.סי. פאואר ישראל - חברה נכדה של קנון הולדינגס - הגישה היום (ה') טיוטת תשקיף להנפקה של מניות ואיגרות חוב. איי.סי.פאואר יוזמת, מקימה ומפעילה תחנות כוח בישראל, ובאחרונה נכנסה לתחום האנרגיה הפוטו וולטאית.

ההנפקה, אם תבוצע, מובטחת בחיתום מלא בסכום של 352 מיליון שקל (100 מיליון דולר) על ידי לאומי פרטנרס חתמים (176 מיליון שקל), פועלים אי.בי.אי (88 מיליון שקל), ברק קפיטל חיתום ומנורה מבטחים חיתום (44 מיליון שקל כל אחת). ההנפקה תתבצע לפי שווי חברה של 355 מיליון דולר לאיי.סי.פאואר ישראל לפני ההנפקה.

דרישתה של איי.סי.פאואר לחיתום מלא נובעת מכישלון ההנפקה של החברה האם בבורסה של ניו יורק בפברואר השנה. במקרה שההנפקה לא תזכה לביקוש של 35% לפחות מההיקף המתוכנן של הגיוס, תוכל איי.סי.פאואר לבחור באחת משתי אופציות: האחת, הפעלת מנגנון החיתום, כשבמקרה זה תנהל לאומי פרטנרס את האחזקה של החתמים - כלומר יתר החתמים יוכלו למכור מניות רק על פי תיאום מראש ובהסכמת לאומי פרטנרס.

לחלופין, תוכל איי.סי.פאואר להנפיק 20% ממניות החברה בהנפקה פרטית ללאומי פרטנרס וכלל ביטוח בחלקים שווים לפי אותו שווי, כלומר 355 מיליון דולר לפני הגיוס - אם כי השווי האפקטיבי יהיה נמוך יותר, משום שלאומי פרטנרס וכלל ביטוח יתחלקו בעמלה של 4.7 מיליון דולר. איי.סי.פאואר הבטיחה לחתמים עמלת הצלחה של 15% במקרה שהמחיר בהנפקה לציבור יעלה על המחיר שלו התחייבו החתמים.

אם הנפקת המניות תצא לפועל, מתכננת איי.סי.פאואר לרשום למסחר בבורסה איגרות חוב בהיקף של 320 מיליון שקל, שהונפקו בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים במאי 2017. איגרות החוב שעומדות לפירעון ב-2030-2018 נושאות ריבית של 4.95%, שתופחת ל-4.45% אם האיגרות יירשמו למסחר. איי.סי.פאואר מחזיקה ב-80% ממניותיה של רותם, המפעילה תחנת כוח שפועלת בטכנולוגיה של מחזור משולב במישור רותם, והספקה 466 מגה וואט. איי.סי.פאואר מחזיקה גם ב-35% ממניותיה של חברת התפעול של רותם.

החברה, שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, היא הבעלים של חברת חדרה שמפעילה דוודים וטורבינות קיטור בהספק של 17.9 מגה וואט בשטחה של חברת מפעלי נייר חדרה, ומקימה תחנת כוח בטכנולוגיה של מחזור משולב בהספק של עד 148 מגה וואט. איי.סי.פאואר רכשה 95% ממניותיה של חברת צומת, שמתכננת להקים תחנת כוח בטכנולוגיה של מחזור פתוח בסמוך לצומת פלוגות בהספק של 396 מגה וואט.

באחרונה החלה איי.סי.פאואר ישראל לפעול בייזום פרויקטים בתחום ייצור החשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית באמצעות או.פי. סולאר. איי.סי.פאואר מוכרת את החשמל שהיא מייצרת ל-24 לקוחות פרטיים, על פי חוזים שמשך החיים הממוצע שלהם 6.6 שנים. טיוטת התשקיף מגלה ש-54% מהכנסותיה של החברה נובעות ממכירת חשמל ל-4 לקוחות, שניים מהם חברות קשורות: בתי זיקוק (17.6%) וכיל (12.8%).

ברבעון הראשון של השנה הציגה איי.סי.פאואר רווח נקי של 34 מיליון שקל במחזור של 327 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 39 מיליון שקל במחזור של 302 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. החברה הרוויחה 70 מיליון שקל במחזור של 1.2 מיליארד שקל ב-2016. ההון העצמי של איי.סי.פאואר ישראל עומד על 286 מיליון שקל ומממן 12.4% מנכסיה של החברה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם