בזכות תיק אשראי יציב - מידרוג העלתה את אופק הדירוג של הבנק הבינלאומי לחיובי

על פי דו"ח של חברת הדירוג, הבינלאומי - הבנק החמישי בגודלו במערכת - אינו חשוף ללווים בעייתיים הדירוג לפיקדונות לזמן ארוך נותר Aa1

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר-צדיק. בישראל יש רק כ–7,000 מנכ"ליות לעומת כ–40 אלף מנכ"ליםצילום: מוטי מילרוד

אופק הדירוג לאיתנות הפיננסית הפנימית של הבנק הבינלאומי הועלה מיציב לחיובי, והערכת האיתנות הפיננסית הפנימית שלו נותרה ברמה של aa3 — כך עולה מדו"ח ניתוח פיננסי שפירסמה אתמול חברת הדירוג מידרוג. לפיקדונות לזמן ארוך ולחוב הבכיר של הבנק נותר הדירוג Aa1, ואופק הדירוג הועלה מיציב לחיובי.

מניית הבינלאומי עלתה מתחילת השנה בכ–18.5%. הבנק, הנמצא בשליטת צדיק בינו ומנוהל על ידי סמדר ברבר-צדיק, נסחר לפי שווי שוק של כ–6.5 מיליארד שקל — שווי המגלם לו מכפיל הון של כ–0.85.

"הערכת האיתנות הפיננסית הפנימית של הבנק נתמכת בפרופיל עסקי טוב יחסית המבוסס על מותג חזק, נתחי שוק סבירים, בסיס לקוחות רחב ומפוזר, פיזור מקורות הכנסה ופעילות מול אוכלוסיות נישה", ציינו האנליסטים של מידרוג. הבנק, נכתב בדו"ח, אינו חשוף ללווים בעייתיים כמו שאול אלוביץ' ונוחי דנקנר.

"הבינלאומי הוא בנק אוניברסלי, ובנוסף לפעילות התיווך הפיננסי, הוא מספק ללקוחותיו מגוון שירותים בנקאיים ובכלל זה פעילות ענפה בשוק ההון" כתבו מחברי הדו"ח. הבנק מאופיין במדיניות ניהול סיכונים שמרנית התומכת בפרופיל הסיכון, כפי שבא לידי ביטוי גם במדדי איכות אשראי בולטים לחיוב ביחס לדירוג ולקבוצת ההשוואה, קיטון בריכוזיות בתיק האשראי וכריות הון גבוהות ביחס לדירוג".

הגורמים הללו, על פי מידרוג, תומכים ביכולת ייצור הרווחים העתידית של הבנק ובהמשך צמיחה בתיק האשראי שלו ללא הרעה בפרופיל הסיכון. הכמו כן הבינלאומי מתאפיין בפרופיל נזילות גבוה בשל מבנה מקורות נוח, רחב ומפוזר, המבוסס על פיקדונות הציבור — אשר הוכיחו יציבות גם בתקופות האטה — ובשל מלאי משמעותי של נכסים נזילים.

בנוסף, כותבים בחברת הדירוג כי הבינלאומי נהנה מכרית הון גבוהה ביחס לדירוג, שיש ביכולתה לספוג בצורה טובה הפסדים בלתי צפויים ביחס לתרחישי הקיצון. "עמידת הבנק במרווח הולם ביחס ליעדי ההון הרגולטוריים מהווה גורם חיובי להמשך הצמיחה בתיק האשראי ולגמישות העסקית שלו", הוסיפו. מנגד מציינים במידרוג כי הדירוג של הבינלאומי מוגבל נוכח גודלו של הבנק — הבנק החמישי בגודלו במערכת. "רמת הריכוזיות בתיק בולטת לחיוב ביחס לקבוצת ההשוואה, אבל עדיין גבוהה ביחס לכריות הספיגה, וחושפת את הבנק להפסדים בלתי צפויים בדומה למערכת הבנקאות".

עוד טוענים במידרוג כי "שיעורי הרווחיות של הבנק נמוכים ביחס לדירוג, ומוטים לשלילה בשל מבנה הוצאות קשיח יחסית (שהשתפר בשנים האחרונות) ויעילות תפעולית נמוכה (המושפעת גם מזחילת שכר משמעותית) למרות יכולת ייצור הכנסות טובה יחסית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker