מטומי דיווחה על זינוק ברווח התזרימי - והמניה מזנקת ב-10%

התוצאות הראשוניות של החברה למחצית הראשונה חושפות עלייה של 15% בהכנסות, ושל 60% ב-EBITDA

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית חברת הפרסום המקוון מטומי מזנקת היום (ג') בצהריים ב-10% במסחר בתל אביב ובלונדון בעקבות פרסום תוצאות ראשוניות של החברה לסיכום המחצית הראשונה של 2017. הנתונים שפורסמו מצביעים על עלייה בהכנסות וברווח התפעולי-תזרימי (EBITDA) במחצית הראשונה.

ההכנסות של החברה במחצית זו יסתכמו על פי האומדן שפירסמה החברה ב-140-144 מיליון דולר, כלומר עלייה של 13%-16% ביחס למחצית הראשונה של 2016. החברה צופה כי ה-EBITDA - כלומר הרווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות - יסתכם ב-9-9.5 מיליון דולר. סכום זה משקף עלייה של 58%-66% לעומת ה-EBITDA במחצית הראשונה של 2016.

שגיא נירי
שגיא ניריצילום: יח"צ

מטומי אינה מפרסמת אומדן של הרווח הנקי, כשלפי תחזיות האנליסטים החברה צפויה לסיים את 2017 כולה בהפסד נקי, בדומה ל-2016. עם זאת, החברה ביצעה באחרונה מהלכי התייעלות, שחלקם אמורים לבוא לידי ביטוי רק במחצית השנייה של השנה, ועשויים להשפיע על רווחיותה.

כך למשל, בסוף השבוע האחרון דיווחה מטומי כי היא מוכרת פעילויות שאינן מוגדרות כחלק מליבת הפעילות שלה לחברת Creative Clicks בתמורה ל-11 מיליון דולר במזומן, ותשלומים נוספים בהתאם לאבני דרך. המכירה אמורה לאפשר לחברה לצמצם את הוצאות כוח האדם שלה ולהתמקד בפעילויות שמבוססות באופן ישיר על הטכנולוגיה שלה.

המכירה היא חלק ממהלך אסטרטגי שאותו מוביל בימים אלה המנכ"ל הטרי של מטומי, שגיא נירי, שהחליף בתפקיד זה את עופר דרוקר באפריל. דרוקר עזב את החברה על רקע לחץ שהפעילה הקרן האקטיביסטית ברוש, שמחזיקה ב-7.5% ממניות מטומי, בעקבות המעבר של החברה להפסד נקי והירידה המתמשכת במחיר המניה, שאיבדה כ-50% משוויה מאז ההנפקה בלונדון בקיץ 2014.

מהלכים אלה כוללים התמקדות של החברה בתחום הפרסום במובייל, בדוא"ל, בניהול שמות דומיין ובפעילויות שמובססות באופן הדוק על טכנולוגיה וכך אינן דורשות הוצאות גדולות על כוח אדם. מהלכי ההתייעלות אמורים להוביל לצמצום מספר העובדים בחברה מ-450 בתום 2016 לכ-300 בתום השנה הנוכחית, כשעוד לפני עסקת מכירת הפעילויות דווח כי החברה מפטרת עשרות עובדים.

מטומי, שנוסדה ב-2007, נסחרת בבורסה בתל אביב מתחילת 2016 - כשנה וחצי לאחר תחילת המסחר במניותיה בלונדון. ענקית הפרסום הצרפתית פובליסיס מחזיקה ב-24% ממניות מטומי. הפרסומאי אילן שילוח, ממייסדי החברה מחזיק כעת ב-11% מהמניות, והקרנות ויולה וברוש מחזיקות ב-10% ו-7.5% בהתאמה.

שגיא נירי, מנכ"ל מטומי, מסר בהתייחס לתוצאות: "אנו שמחים לראות כי הפעולות האסטרטגיה הנחרצות בהן אנו נוקטים ב-18 החודשים האחרונים מתחילות לחלחל לתוצאות כספיות חזקות עם גידול צפוי ב-EBITDA ב-2017".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker