הגאות בשוק הקונצרני: הכשרת הישוב מנפיקה אג"ח בתשואה של 3.2%

קבוצת הנדל"ן, בשליטתה של משפחת נמרודי, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת איגרות חוב, באמצעות הרחבה של סדרה 19. במהלך המכרז המוסדי נרשמו ביקושים של כ-215 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדל הכשרת הישוב
מגדל הכשרת הישוב בבני ברק

הכשרת הישוב ממשיכה להחליף חוב יקר בחוב זול — בתמיכת הגאות בשוק האג"ח הקונצרניות בתל אביב וההתקדמות בביצוע ובתכנון פרויקטים מרכזיים באזור המרכז. חברת הנדל"ן, שבשליטת משפחת נמרודי, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח, באמצעות הרחבה של סדרה 19. במכרז המוסדי נרשמו ביקושים של כ–215 מיליון שקל — כשבכוונת החברה לגייס כ–50 מיליון שקל.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

עופר נמרודי
עופר נמרודיצילום: ורדי כהנא

השלב המוסדי בהנפקת סדרה 19 ננעל בריבית של 3.18%, בהשוואה לריבית נקובה של כ–4%. על הכשרת הישוב מעיקות הוצאות  מימון כבדות, בשל חוב פיננסי נטו של כמיליארד שקל. לחברה תשע סדרות אג"ח, שנסחרות בתשואות נמוכות של 1%–3.2%. בעבר גייסה החברה בריביות גבוהות יחסית של 5%-7%. המינוף של החברה (חוב לעומת חוב והון עצמי) מגיע ל–65%. כדי להפחית את הוצאות המימון, החברה ביצעה בשנים האחרונות מימון מחדש להלוואות בהיקף של יותר מ–1.5 מיליארד שקל.

סדרה 19 מגובה בשעבוד ראשון על מניות החברה הבת ה.ה. משקיעים במקרקעין, שמחזיקה בזכויות לשני פרויקטים מרכזיים: בית מעריב בתל אביב שהתב"ע (תוכנית בניין עיר) לבניית מגדל משרדים בן 60 קומות אושרה על ידי הוועדה המחוזית להפקדה להתנגדויות ביוני 2017, ופרויקט בבני ברק, הכולל מגדל משרדים של 40 קומות שבנייתו בעיצומה, ושני מגדלים נוספים — מגדל משרדים של 50 קומות ובניין לייעוד רפואי וסיעודי בשטח של כ–50 אלף מ"ר, שהתב"ע בגינם אושרה בוועדה המחוזית להפקדה להתנגדויות.

סדרה 19 היא שקלית, כלומר, אינה צמודה למדד. האג"ח מדורגות על ידי S&P מעלות A מינוס, עם אופק "יציב". המח"מ (משך חיים ממוצע) של הסדרה הוא כ–4.3 שנים, והיא עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים שווים בין 2020 ל–2024. המכרז הציבורי מתוכנן לימים הקרובים, ובסופו הגיוס צפוי לגדול עד לכ–63 מיליון שקל. הכשרה מייעדת את תמורת ההנפקה להחלפת חוב פיננסי קיים.

הכשרת הישוב, שנסחרת בשווי של כ–920 מיליון שקל, פועלת בתחום השכרת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל, ייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל, וכן ניהול ותפעול של בתי מלון בישראל במותג רימונים. את הרבעון הראשון סיימה החברה בהפסד של כ–20 מיליון שקל. ההפסד נבע מהפרשות גבוהות לירידת ערך של הפארקים בפולין, מהמשך ההפסד ברשת רימונים, ומעלויות מימון גבוהות.

את הרבעון הראשון של 2017 סיימה הקבוצה בהפסד של כ-20 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. ההפסד נבע מהפרשות גבוהות לירידת ערך של הפארקים הלוגיסטיים בפולין, כתוצאה מירידה של 4.1% בשער היורו מול הזלוטי הפולני, המשך ההפסד ברשת בתי המלון רימונים, וכן מעלויות מימון נטו גבוהות, שהסתכמו בכ-25 מיליון שקל.

את ההנפקה של הכשרת הישוב מוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, רוסאריו חיתום, איפקס הנפקות, ברק קפיטל, דיסקונט קפיטל, ענבר הנפקות, אגוז הנפקות וא.ס. ברטמן. יוחי קורמן שימש כיועץ ההנפקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker