ירידות באג"ח של גינדי: "השוק חושש שהמשפחה תצטרך להכניס את היד לכיס ולהביא כסף מהבית"

אג"ח סדרה ד' של גינדי ירדה היום במחזור עצום של כ-42 מיליון שקל ■ בשוק מסבירים: "בין הגורמים עיכובים במסירת דירות בפרויקט השוק הסיטונאי והחשש כי קניון TLV מתרומם". גינדי השקעות: "לא רואים סיבה, הכל ישולם במועד"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לקניון גינדי מרחוב החשמונאים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מה קורה לאג"ח של חברת גינדי השקעות?  באגרת חוב סדרה ד' של החברה נרשמו היום (ב') ירידות חדות. איגרת החוב ירדה בחדות ב-2.5% במחזור עצום של 42 מיליון שקל (תשואה לפידיון 9.2%). המרווח כבר מגיע לכ-9.1% מעל האג"ח הממשלתי המקביל. יש לציין כי הירידות תוקנו במעט במהלך המסחר, שכן מוקדם יותר הציגה הסדרה ירידה חדה תוך-יומית של 5.6%.

"נראה כי השוק חושש שמשפחת גינדי תצטרך בקרוב להכניס את היד לכיס ולהביא כסף מהבית בשביל לעמוד בתשלומים לנושים, אחרת החברה תיקלע להסדר חוב ועשויה להיכנס לסחרור", כך הסביר בכיר בשוק ההון את הירידות. לדברי אותו בכיר, "החששות מגיעים על רקע העיכובים במסירת דירות בפרויקט השוק הסיטונאי וקניון TLV החדש שלא מצליח להתרומם ולהביא הרבה קהל".

החוב הכולל של גינדי לסדרה ד' מסתכם ב-110 מיליון שקל. בקופת החברה נותרו בסוף הרבעון הראשון של 2017 רק 12 מיליון שקל. זאת כאשר לחברה קיים אשראי בנקאי בסכום של כ-71 מיליון שקל.

לאור מצב הכספים בדו"חות של גינדי נכון לסוף הרבעון הראשון, הוצג גירעון בהון החוזר של 51.4 מיליון שקל וכן גירעון של 36.8 מיליון שקל בדו"חות סולו (דו"חות נפרדים) של החברה. לדברי הדירקטוריון, הגרעון בהון נובע כתוצאה מהשקעות החברה בפרויקט המגורים גינדי וכן בקניון TLV, המוצגים בדו"חות כנכסים שוטפים.

אולי המחזיקים באגרות החוב לא האמינו לתזרים המזומנים החזוי אותו פירסמה החברה בדו"חות האחרונים. בין היתר, צפתה החברה שתקבל עד סוף השנה 12 מיליון שקל בגין עודפי גינדי תל אביב מגורים ו-12 מיליון שקל נוספים כתקבולים על בסיס זכויות גינדי בקניון TLV.

יש לציין כי קניון TLV FASHION Mall נפתח כבר לקהל הרחב במארס, והחברה דיווחה נכון לסוף אותו חודש כי חתמה על הסכמי שכירות ל-87% מכלל שטחי המסחר לשיווק. בפועל, בגלל הפתיחה הצולעת, דמי השכירות אותם רואה גינדי הם זניחים. כמו כן, יש צפי שהשוכרים ידרשו הנחות על השכירות אם גינדי לא תצליח להביא אליו קהל לקוחות יומי.

בין מחזיקי אגרות החוב המהותיים של החברה נמנים ילין לפידות, שהחזיקה עד לפני מספר חודשים כ-24 מיליון שקל. כיום, מחזיק בית ההשקעות כ–8 מיליון שקל נקוב מהאג"ח, משום שבחברה השכילו למכור בתקופה האחרונה את מרבית הפוזציה (כשני שליש) - וזאת עוד בטרם נראו על המסכים הירידות החדות באג"ח.

שווי השוק של גינדי בבורסה הוא 107 מיליון שקל בלבד. החברה מנוהלת על ידי מנור וכפיר גינדי, כאשר כפיר מכהן גם כיו"ר הדירקטוריון.

מהנהלת גינדי השקעות נמסר: "אנו לא רואים כל סיבה להתנהלות החריגה סביב אגרות החוב של החברה. בימים הקרובים מתחיל תהליך מסירת הדירות במתחם המגורים בשוק הסיטונאי. כמו כן, קניון האופנה TLV המרהיב מתקדם על פי התוכניות ובהתאם לציפיות. ברור כי גינדי השקעות תעמוד בכל התחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח במועדן ביולי 2018".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker