ארקדי גאידמק מוכר את רדיו 99 לאלי עזור ודודי ויסמן - מבעלי רדיו 103

גאידמק אולץ על ידי הרשות השנייה למכור את רדיו 99 לאחר שהכריז על מועמדותו לראשות עיריית ירושלים

אופיר בר-זהר

רדיו 103, השייך לאנשי העסקים דודי ויסמן ואלי עזור (יחד עם שותפים נוספים), רוכש את רדיו 99 של איש העסקים ארקדי גאידמק. בין הצדדים התנהל משא ומתן בתקופה האחרונה, ולאחרונה סוכם כי רדיו 99 יימכר לרדיו ללא הפסקה. גאידמק אולץ על ידי הרשות השנייה למכור את רדיו 99, זאת מכיוון שהחליט להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות עיריית ירושלים, והחוק אוסר על פוליטיקאי להחזיק בגוף שידור. הרשות השנייה עדיין צריכה לתת את אישורה לעסקה שהתגבשה.

רדיו 103 ללא הפסקה נמצא בבעלותם של ויסמן (33%), עזור (32%), רשת קלאב הוטל (22.91%) ואמנון דיק (12.09%). בבעלות הקבוצה תחנת רדיו נוספת - רדיו צפון ללא הפסקה. עזור וויסמן גם אוחזים ביחד בחינמון "ישראל פוסט", המחולק חינם בסניפי הרבוע אשר בשליטת ויסמן. עזור שותף בעסקים נוספים בתחום המדיה כמו חברות שילוט חוצות, שבועון לדוברי הרוסית "נובוסטי נידלי" ושותפות בצ'רלטון, בעלת ערוצי ספורט 1 וספורט 2.

רכישת תחנת הרדיו בעיתוי זה, כמה חודשים לפני שהיא עתידה להתחרות על זיכיון חדש, מעט מפתיע, שכן אין ביטחון כי רדיו 99 יזכה במכרז באזור השרון ויוכל להמשיך להפעיל את התחנה. למעשה, אחד הנימוקים שטען עורך דינו של גאידמק ורדיו 99 נגד החלטת הרשות השנייה, היא כי לא יימצא מי שיקנה תחנה שמובטחת לפעול בחודשים הקרובים בלבד.

מאז הקמתה הצטרפו לתחנה אנשי תקשורת רבים, כשאחד הבולטים בהם היה רם לנדס, ממקימי חברת החדשות של ערוץ 2 והמנכ"ל הראשון של חברת החדשות של ערוץ 10, שמונה ליו"ר הדירקטוריון. מאז נוספו גם המנכ"לית מישל קרמרמן, שהגיעה מערוץ 10 ולפני כן היתה סמנכ"לית שיווק בזכיינית רשת, וכן אנשי התקשורת עמנואל רוזן, גיא מרוז, אורלי וילנאי, לינוי בר גפן, גל גבאי, ורדה רזיאל ז'קונט וגיא פינס. כעת נשאלת השאלה האם ויסמן ועזור יהיו מוכנים להמשיך לשלם את המשכורות הגבוהות המיוחסות לגאידמק, והאם התחנה צפויה לשנות פניה באופן משמעותי.

אף אחד מהנוגעים בעניין לא מסר את תגובתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker