ברקליס: "מניית בזק עדיפה להשקעה מבין כל חברות התקשורת הישראליות"

מחיר היעד שהעניקו בברקליס למניה הוא 7.5 שקלים לעומת 5.95 שקלים היום בבורסה - "אנחנו ממליצים למשקיעים להתעלם מהתנודתיות בטווח הקצר, ולחזור ולהתמקד בנתונים הכלכליים החזקים של החברה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלרצילום: ינאי יחיאל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשעה שהסקירה שפירסמה IBI על בזק לא היתה מחמיאה במיוחד, בנק ברקליס מצטרף להמלצות החיוביות של יתר בנקאי ההשקעות הזרים על מניית החברה. "מניית בזק עדיפה להשקעה מבין כל חברות התקשורת הישראליות", כך כתבו כלכלני ברקליס בסקירה שפורסמה ביום שישי האחרון, לקראת הדוח"ות הכספיים של הרבעון השני של 2017.

"צריך להסתכל מעבר לטווח הקצר בכל הנוגע לתנודתיות במניית בזק", כתבו בברקליס לאחר שמניית בזק נפלה ב-8% מאז פתיחת החקירה הגלויה של רשות ניירות ערך כנגד בעל השליטה שאול אלוביץ', בנו אור אלוביץ' ובכירים אחרים בקבוצה. "אנחנו ממליצים למשקיעים להתעלם מהתנודתיות בטווח הקצר, ולחזור ולהתמקד בנתונים הכלכליים החזקים של החברה", הוסיפו.

הם הדגישו בפני המשקיעים כי "החקירה בבזק לא מתמקדת בחברה כי אם באנשים הקשורים לדבוקת השליטה בה ומספר מנהלים". לכן, הם מעריכים כי "בזק תחליט לחזק את הנהלת החברה בשביל להשיב את אמון המשקיעים, ולפתור את הבעייתיות הקיימת  ביחסים עם ההנהלה ובעלי המניות המצויים תחת חקירה".

אז מה יעלה בעתידה של מניית בזק? "אנו רואים אפסייד של 29% על מחיר המניה וקובעים לה יעד של 7.5 שקלים. רוב ההכנסות והרווחים של בזק מגיעים מהכנסות קבועות מהתשתית. בזק מחזיקה במרבית תשתית התקשורת של מדינת ישראל ושיעור הרווחיות של החברה מאוד גבוה - מעל ל-60%. בזמן שאולי אנו רואים תחרות חדשה ולחץ מחירים השנה, אנו צופים כי בזק  תמשיך להשקיע 15% ממחזור המכירות שלה ברכוש קבוע, מדיניות שמחזקת את הצמיחה היציבה בחברה".

בברקליס התייחסו גם למדיניות חלוקת הרווחים של בזק - 100% מהרווח הנקי. לדבריהם, הרווח הנקי יסתכם ב-2017 ב-356 מיליון שקל, וכך יזכו המשקיעים בתשואת דיווידנד של 8% .

לגבי בזק קווי צופים בברקליס כי היא תמשיך במגמת הרבעון האחרון ותאבד לקוחות נוספים - הן במחלקת הטלפון הקווי והאינטרנט והן ב-yes. "אנו צופים כי בזק קווי תציג רווח EBITDA של 684 מיליון שקל, וכי הרווח EBITDA של yes יעמוד על 123 מיליון שקל".

באשר לחברת הסלולר פלאפון צופים בברקליס כי התחום ימשיך להתנהל תחת לחץ התחרות. ה-ARPU (ההכנסה הממוצעת פר משתמש) יירד בשנת 2017 ל-61 שקל לעומת 68 שקל בשנת 2016. ההכנסות במובייל יסתכמו ב-648 מיליון שקל, והרווח התפעולי EBITDA ב-138 מיליון שקל. עוד הם חוזים כי ההכנסות הכוללות של הקבוצה יסתכמו ב 2.512 מיליארד שקל, והרווח התפעולי EBITDA יסתכם ב-1.022 מיליארד שקל.

על מניית סלקום כתבו בברקליס כי "אנו רואים בחברת סלקום כחברה הממוצבת הכי טוב להתמודד עם האתגרים הצפויים לשוק. לחברה יכולת לתת שירות מלא וזול ואנו רואים ניצני סימנים להצלחה בנושא זה". את מחיר היעד למניית סלקום קבעו בברקליס על 38 שקל, אפסייד של 13% מסוף השבוע שעבר. המניה נסחרת היום סביב 33.1 שקלים בבורסה.

בנוגע לפרטנר צופים בברקליס לאפסייד של 22% על מחיר השוק של המניה. מחיר היעד נקבע על 22 שקל לעומת מחיר של 18 שקל היום בבורסה. "עם כניסתה לשוק הטלוויזיה אנו מאמינים כי לקוחות פרטנר ימצאו את החבילה המשולשת שלהם אטרקטיבית - אך ייקח זמן לפני שאפיק הטלוויזיה החדש אותו השיקה החברה יהפוך להיות רווחי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום