טבע הפסידה במשפט על מכירות תרופה של 300 מיליון דולר בשנה

בית המשפט העליון של בריטניה פסק כי הגרסה הגנרית של טבע לזריקה הכימותרפית אלימטה, שפותחה על ידי איליי לילי, תפר פטנטים שרשמה האחרונה בבריטניה, צרפת, איטליה וספרד

יורם גביזון
.תרופות לסרטן
טיפול בחולי סרטןצילום: Carlos Giusti/אי־פי

בית המשפט העליון של בריטניה פסק לטובתה של חברת איליי לילי במשפט הפטנטים שניהלה עם חברת אקטוויס ג'נריקס, שבבעלותה המלאה של חברת טבע. בית המשפט העליון של בריטניה פסק שהגרסה הגנרית של טבע לתרופה אלימטה (Alimta) - זריקה כימותרפית, שפותחה על ידי איליי לילי ומיועדת לטיפול בסוג מסוים של סרטן הריאה (Non Squamous Non Small Cell Lung Cancer) - תפר פטנטים שרשמה איליי לילי בבריטניה, צרפת, איטליה וספרד.

הפטנט העיקרי שרשמה איליי לילי על החומר הפעיל בתרופה פקע בדצמבר 2015, אולם החברה רשמה פטנטים נוספים על דיאטה של ויטמינים (חומצה פולית בתוספת ויטמין B12) שהחולה מקבל לפני שהוא נוטל את אלימטה, וזאת במטרה להפחית את תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי. פטנטים אלו פוקעים ביוני 2021.

עומר רפאת, אנליסט ב-ISI Evercore, העריך כי ההחלטה של בית המשפט העליון בבריטניה חלה על שוק של 300 מיליון דולר לשנה. המכירות של אלימטה בעולם כולו הסתכמו ב-490 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017, ירידה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. מכירות התרופה מחוץ לארה"ב ירדו ב-13% ברבעון הראשון של 2017 לעומת המקביל לו ב-2016, והגיעו ל-262 מיליון דולר. זאת, כתוצאה מירידה במחירי המכירה, אובדן הגנה פטנטית בחלק מהמדינות והשפעה שלילית של התחזקות הדולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker