המשקיעים לא מתרשמים מהתחזית האופטימית של לפידות לאלפרוס

לפידות הודיעה היום כי היא חוזה שקבוצת Alpros בה היא מחזיקה כ-67% תניב הכנסות של 135-145 מיליון יורו ב-2018

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

ב-7 במאי פירסמה קבוצת לפידות הודעה כי בכוונתה להנפיק את פעילות הסחר הבינלאומי המתבצעת דרך קבוצת Alpros באחת הבורסות בעולם וזאת לפי שווי של 150 מיליון דולר. אך מההודעה אותה פירסמה היום לפידות בבורסה מסתמן כי בעל השליטה, יעקב לוקסנבורג, שואף לבצע את ההנפקה לפי שווי חברה יותר גבוה.

בטרם הסתיימה 2017 מוכנה קבוצת לפידות לחזות עבור המשקיעים את היקפי הצמיחה של Alpros. לשיטתה, ב-2018 הכנסות החברה יציגו גידול מרשים וינועו סביב 135-145 מיליון יורו. מספרים אלו משקפים גידול של 35%-45% לצפי של לפידות עבור הכנסות קבוצת Alpros ב-2017 כולה, כ-110 מיליון יורו.

יעקב לוקסנבורג
יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידותצילום: מיקי קרצמן

בפועל נראה כי המשקיעים לא התרשמו במיוחד מהתחזיות ומניית לפידות עולה רק ב-2.7%, אולי בגלל שחלק מהצמיחה של Alpros משתקפת כבר בשווי לפידות אשר נסקה ב-12 החודשים האחרונים בלמעלה מ-260% ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-1.011 מיליארד שקל.

על פי ההודעה, הצפי אינו כולו באוויר, שכן חלקו מתבסס על הזמנות בהיקף של 40 מיליון יורו אותם קיבלה קבוצת Alpros למחצית הראשונה של 2018, פי 4 ממחזור המכירות השנתי אשר עמד לחברה בשנת 2012 - 10 מיליון יורו.

לפידות נכנסה לפעילות הסחר הבינלאומית ב-2011. מאז הקימה ורכשה מספר חברות: גמנל הקפריסאית, אלפרוס הבולגרית, לפיטרייד ממלטה וויסטה. הקבוצה עוסקת בסחר של מגוון מוצרי צריכה ומותגים כגון מוצרי הלבשה, הנעלה, ציוד ספורט וטיולים, בעיקר בשוק האירופאי. שיטת העבודה של Alpros הינה לא להחזיק במלאי כי אם לספק את ההזמנות על פי דרישת אמזון או אתרי סחר אלקטרוני אחרים. לאחר ההזמנה החברות בקבוצה מקשרות בין הספק ללקוח ואחראיות לשינוע הסחורה ליעד הסופי.

לפידות מחזיקה בשרשור ב-66.67% מהון המניות של קבוצת Alpros. לדברי החברה, הצמיחה המהירה בפעילות החברה נובעת ממספר גורמים וביניהם הגדלת היקף ההזמנות מצד הלקוחות, הרחבת תשתית הרכש והמערך הלוגיסטי, מכירות ללקוחות חדשים וכן הרחבת הפעילות לאזורים גאוגרפיים חדשים.

הפעילות המהותית של לפידות הינה אחזקה בחברת סאני תקשורת לה זיכיון ליבוא והפצת מכשירי סמסונג בישראל. כמו כן ללפידות אחזקה בחברה הפועלת בתחום קידוחי הנפט המים והמחקר.                   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker