888 מפטרת עשרות עובדים בישראל

חברת ההימורים המקוונים, שבשליטת משפחת שקד, נוקטת בצעדי התייעלות - ולפי הערכות תפטר בארץ כ-50 עובדים

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אפליקציית אתר ההימורים 888
אפליקציית אתר ההימורים 888צילום: בלומברג

חברת ההימורים המקוונים 888, שבשליטת משפחת שקד, מתייעלת. החברה, הנסחרת בבורסה בלונדון לפי שווי של 915 מיליון פאונד (כ-4.1 מיליארד שקל) תפטר עשרות מעובדיה בישראל. החברה לא חווה בעיות כלכליות, והעובדים שיפוטרו אינם פועלים בעסקי הליבה שלה.

מניית 888 אומנם טיפסה ב-18% מתחילת השנה, אך מתמודדת מול הקשחת הרגולציה כלפיה. לפני חודשיים וחצי דיווחה החברה כי הרגולטור הבריטי - ועדת ההימורים בבריטניה (UKGC) - ערך בדיקה לגבי פעילותה, ובחן את האפשרות כי לא עמדה בכללי הרגולציה בנושא הימורים מקוונים. דיווח זה הביא לירידה במחיר המניה, ומאז אותו יום היא המשיכה לרדת בעוד כ-10%. מניית החברה רחוקה כעת בכ-15% משווי השיא אליו הגיעה בחודש מאי האחרון.

בדיקת וועדת ההימורים בבריטניה היוותה פרק נוסף בהידוק הרגולטורי העולמי על חברות ההימורים המקוונים, שכלל בחינת השתת מס מיוחד, Gross Gaming Revenue, שיפגע ברווח הנקי של החברות.

בשנת 2016 דיווחה 888 על הכנסות של כ-521 מיליון דולר, גידול של 13% בהשוואה ל-2015 (בנטרול מט"ח, הגידול עמד על 18%) הרווח לפני מס הסתכם בכ-59 מיליון דולר, זינוק של 88% לעומת הרווח שנה קודם לכן.

הפיטורים ב-888 מהווים מכה נוספת לתעשיית ההימורים בישראל, שאמנם אינה חוקית במדינה - אך מעסיקה אלפי סעובדים. בחודש האחרון דיווחה חברת הימורים אחרת, ויליאם היל, כי תפטר כ-250 מעובדיה בישראל, המהווים את רובו המכריע של כוח האדם של החברה בארץ.

מ-888 נמסר: החברה יזמה לאחרונה תהליך התייעלות, הכולל, בין השאר, הקטנת מצבת כוח האדם במספר אתרים בעולם. ההחלטה נבעה מהצורך להתמודד עם העלאת מיסי הימורים במספר שווקים בהם פועלת הקבוצה וכן בגין החמרת דרישות רגולטוריות, בהן נדרשת החברה לעמוד כחלק מתנאי הרישיון שלה. החברה מקפידה לנתח את מצב השווקים הרגולטוריים המהווים יעד להתרחבותה העסקית, וכחלק מהאסטרטגיה שלה בחרה לבצע תהליכי מיקוד והתייעלות. התהליך נמצא בעיצומו ועתיד להסתיים במהלך החודש, ובמסגרתו פועלת החברה לסיוע ותמיכה בעוזבים באמצעים שונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker