וואן טכנולוגיות משיקה פתרון למיזוג מערכות בארגונים

טכנולוגיית ה-One connect שפיתחה החברה תאפשר ללקוחותיה לחבר את מערכת ה-ERP למובייל או למערכת שיווק קמפיינים, ולייצר הליכי מכירה: "איש המכירות החדש יסתובב עם טאבלט שיוכל להגיד לו בזמן אמת אם יש את הסחורה במלאי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת וואן טכנולוגיות תוכנה, הנסחרת בבורסה לפי שווי של 942 מיליון שקל, הציגה היום (ג') במסיבת עיתונאים את הפתרון החדש שלה לאינטגרציית עסקים - מערכת ה-One connect אשר מחברת את כל עולמות התוכן החדשים לתוך מערכות קיימות בארגון.

שי אוזון
שי אוזוןצילום: יח"צ One1

"במהלך השנים האחרונות ביצענו מסע טכנולוגי", הסביר מנכ"ל החברה, שי אוזון. "בשביל להמשיך להיות רלוונטים עבור הלקוחות שלנו, החלטנו לקחת חלק במהפכה הטכנולוגית שלה אנו קוראים "הדרך החדשה לביצוע עסקים". אוזון הוסיף כי מדובר בפתרון המיועד לכלל החברות, ובהן חברות פיננסים, קמעונאות ותעשייה - שהן, לדבריו, יאמצו אותו תחילה.

גורם אחר בחברה מסר כי "לא מדובר במערכת שרושמת נתונים בדאטה, אלא בכזו שמבצעת פעולות".

אוזון מספר כיצד באחד הפרויקטים הראשונים במערכת, לקחה החברה מכל ענק שבו היו כדורים מפלסטיק, ושמה בו חישן. "המכל יכול מבחינתנו להכיל גז, נפט או מזון, כאשר החישן מודד את כמות החומר במכל ומשגר את המידע לענן. כאשר הכמות במכל יורדת מתחת לרף מסוים, המערכת מבצעת הליך של הזמנה. זה הופך להיות כמו 'פזומט' עבור הלקוחות שלנו. הסחורה שאותה צריך הלקוח תשוגר מהספק באופן מיידי, שכן אנו יודעים את קצב הצריכה ואת כמות החומר הנדרשת.

"כחברת אינטגרציה ייצרנו הליך שלם, שבו אנו מאפשרים ללקוחות שלנו להישאר רלוונטיים ולעשות עסקים בדרך החדשה - באמצעות מערכת אשר תחבר את כל המערכות הקיימות בארגון ושאיתה הם לא יידרשו להשקיע מאות מילוני שקלים". כך לדוגמא, הלקוחות יוכלו לחבר את מערכת ה-ERP (מערכת לניהול כספים, מלאי, רכש שירות וייצוֿר) למובייל.

לדברי אוזון, בשנים האחרונות חברת וואן טכנולוגיות "רכשה יכולות עצמאיות בכל עולמות התוכן, ואנו יכולים לעזור ללקוחות להטמיע מערכות בצורה יותר חלקה ובזמן יותר קצר. אנחנו האינטגרטור היחיד שיש לו ניסיון עם כל הלקוחות ה-ERP בארץ, הגוף הכי גדול שמביא את הניסיון הכי חדש.

"אחד הפרויקטים שלנו היה בחברת נגב קרמיקה. הליך המכירה בעבר היה מבוסס על איש מכירות שמסתובב עם בלוק צהוב בחנות, ורק בסוף ההזמנה היה הולך למחשב ומזין את הנתונים ולפעמים רואה שאין את המוצרים במלאי. הפכנו את הליך המכירה לכך שאיש המכירות יסתובב עם טאבלט אשר מחובר למערכת ה-ERP ויוכל להגיד לו און ליין האם יש את הסחורה במלאי".

מבחינת כלכלית קשה לאוזון להעריך איך תשפיע האסטרטגיה החדשה על הדו"חות הכספיים, אך הוא מדגיש כי "אנחנו כל הזמן מחפשים רכישות, ולא מסתמכים רק על גידול אורגני".

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון הראשון של 2017 ב-315.6 מיליון שקל - כ-3% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. ב-2016 כולה הסתכמו הכנסות החברה ב-1.3 מיליארד שקל. הרווח התפעולי צמח ברבעון הראשון של 2017 ב-8%, ל-21.7 מיליון שקל, והרווח הנקי הסתכם ב-15.89 מיליון שקל - כ-4% יותר מבתקופה המקבילה ב-2016

החברה, שמעסיקה יותר מ-3000 עובדים, פועלת בארבעה מגזרי פעילות שונים: פתרונות ושירותי תוכנה, פתרונות תשתיות ומחשוב, אספקת מכלול שירותים מנוהלים ומגזר "אחרים" הכולל פעילות מוצרי תשתית לתחום הסלולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker