נחיתה רכה לפוגל על כיסא מנכ"ל פז: יקבל שכר של 1.5 מיליון שקל, אופציות בשווי של 2 מיליון דולר ומצנח זהב

מחיר המימוש של האופציות דומה לממוצע מחיר מניית פז בחודש האחרון; עלות שכרו בלאומי ב-2006 הסתכמה בכ-3.6 מ' ש'; עם פרישתו מלאומי קיבל פוגל מענקים והטבות שונות בשווי של 8 מ' ש'

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

רגעים מעטים לפני נחיתתו של יונה פוגל, סמנכ"ל בנק לאומי וראש החטיבה הבנקאית על כס מנכ"ל פז, דואגים בפז לתנאי שכר. פוגל יקבל שכר של 130 אלף שקל בחודש המסתכמים לכ-1.5 מיליון שקל בשנה, ועוד מענק שיגיע עד לתקרה מקסימלית של 500 אלף דולר בשנה - 2 מיליון שקל. פוגל יקבל בנוסף אופציות בשווי כולל של 2 מיליון דולר - כ-8.1 מיליון שקל.

בנוסף, יהיה זכאי פוגל גם למצנח זהב במידה שיפוטר לפני תום חוזהו, שנחתם בשלב הזה לשלוש שנים. פוגל יהיה זכאי לפיצוי של 150 אלף שקל על כל חודש עבודה שנותר לו עד סיום החוזה. פוגל ייכנס לתפקידו החל מתחילת חודש אוקטובר השנה.

פוגל מגיע לפז עם ארנק תפוח גם כך. עלות שכרו ב-2006 הסתכמה בכ-3.6 מיליון שקל. עם פרישתו מלאומי קיבל פוגל מענקים והטבות שונות בשווי של 8 מיליון שקל.

בנוסף מאשרת החברה למנכ"ל היוצא מרדכי בן ש"ך תשלום מענק חד פעמי בסך שלא יעלה על 1% מרווחי החברה בגין שנת 2007 במקום 0.75%, כקבוע בחוזה ההעסקה של בן ש"ך.

במלים אחרות הוא יקבל בונוס גם עבור הרבעון הרביעי שלמעשה הוא אינו עובד בו. פז סיימה את המחצית השנה הראשונה ברווח של 240 מיליון שקל כך שהמענק שלו יכול להגיע יכול להגיע לסך של עד 5 מיליון שקל בהנחה שפז תסיים את השנה ברווח של חצי מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker