שלמה אליהו מימש 26 מיליון שקל במניות מגדל

לפני כחודש ניסה אליהו לממש חבילה של כ-350-300 מיליון שקל במניות, אולם לאחר שלא קיבל את המחיר שרצה לכל החבילה - הוא החליט כרגע לא לבצע את המכירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

חברת הביטוח מגדל דיווח הבוקר (א') כי בעל השליטה בחברה שלמה אליהו מימש 7.6 מיליון מניות במחיר של 362 אגורות, כלומר כ-26 מיליון שקל. כיום נסחרת מניית מגדל במחיר של 373 אגורות, כך שהמכירה ביום חמישי האחרון בוצעה בהנחה של 3%. המכירה בוצעה דרך החברה הפרטית אליהו 1959, שדרכה מחזיק שלמה אליהו במניות מגדל.

לפני כחודש ניסה  אליהו לממש חבילה של כ-350-300 מיליון שקל במניות. אולם, לאחר שלא קיבל את המחיר שרצה לכל החבילה, הוא החליט כרגע לא לבצע את המכירה. מי שטיפל עבור אליהו בעסקה הוא חדר המסחר של איביאי.

שלמה אליהו נמצא במו"מ ארוך עם הבנקים על מנת לארגן את חובותיו האישיים, שמוערכים בכמיליארד שקל, וזאת בניגוד לאנשי עסקים אחרים, דוגמת נוחי דנקנר. הדבר מתאפשר משום ששווי הנכסים שלו עדיין גבוה מגובה החוב, והבעיה של אליהו היא בעיקר תזרימית.

הנכסים של אליהו כוללים את מגדל ביטוח (69%), בנק אגוד (29%) וחברת הנדל"ן הפרטית גן העיר, הכוללת את חלקו של אליהו בקניון גן העיר בתל אביב. גן העיר מייצר, לפי הערכות, הכנסות תפעוליות שנתיות נטו של כ–30–40 מיליון שקל.

נכסים נוספים הם מלון הר ציון בירושלים ופרויקט מגורי היוקרה ירושלים של זהב. הביצועים העסקיים של מגדל ירדו בשנה האחרונה, ושווי החברה נפל ב–14% בשנה האחרונה וב-30% בארבע השנים האחרונות.

מגדל נסחרת לפי שווי שוק של כ-4 מיליארד שקל. שווי אחזקותיו של אליהו במגדל מסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל, ואם מוסיפים לכך דיווידנד בשווי של כ-700 מיליון שקל, הרי ששווי אחזקותיו במגדל עומד על כ-3.4 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker