הראל מכרה פוליסות בניגוד לתקנות - ונקנסה ב-3.3 מיליון שקל

המפקחת על שוק ההון הטילה את הקנס לאחר שבדיקת רשות שוק ההון גילתה 18 הפרות של תקנות צירוף לביטוח ■ הקנס המקורי היה כ-4 מיליון שקל, והמפקחת הפחיתה ממנו 25%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים
מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסיםצילום: פלאש 90

חברת הביטוח הראל, המנוהלת בידי מישל סיבוני, דיווחה אתמול (ד') בשעת ערב מאוחרת כי המפקחת על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הטילה עליה קנס בסך 3.3 מיליון שקל. זאת, בעקבות בדיקת רשות שוק ההון בנושא צירוף לביטוח שנערכה במחצית השנייה של 2016.

הקנס הוטל בגין 18 מקרי הפרה נקודתית של הוראות חוזר ביטוח על צירוף לביטוח. הקנס המקורי היה כ-4 מיליון שקל, אך סלינגר הפחיתה ממנו 25%. היא קבעה כי לא מצאה ביצוע של אותה הפרה בשלוש השנים הקודמות למקרים המדוברים, וכן כי הראל ביטוח נקטה פעולות למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק.

מהראל נמסר כי "מדובר בכשל נקודתי, לגבי 18 מקרים שהחברה רואה בחומרה רבה. הראל טיפלה בכל הגורמים המעורבים, כולל חידוד הנהלים, כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. יודגש כי הראל מקפידה על שקיפות מלאה ללקוחותיה ועל שירות ברמה גבוהה ביותר, כפי שניכר בסקרי שביעות רצון בקרב לקוחות החברה".

תקנות צירוף לביטוח הן תקנות של רשות שוק ההון שמסדירות את אופן מכירת פוליסות הביטוח לצרכנים. בין היתר, התקנות קובעות כי יש לבצע התאמה בין הצרכן לפוליסת הביטוח, וכי את שיחת המכירה יפתח הדובר באומרו כי הוא מחברת ביטוח ויציין את מטרת השיחה. בנוסף, על השיחה להתנהל בשפתו של הצרכן - שכן כבר היו מקרים שסוכנויות ביטוח ניצלו חוסר ידע בעברית על מנת להחתים על פוליסות. סוכני הביטוח נדרשים גם לשאול את הצרכן שאלות המותאמות לביטוח המוצע ולמאפייני הצרכן, ובכלל זה גילו ושפתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker