התפתחות בחקירת בזק: אלוביץ' הורחק מהחברה ל-30 יום - גרנות יהיה יו"ר זמני

אלוביץ', המצוי תחת חקירה של רשות ני"ע, מפנה את תפקידו כיו"ר דירקטוריון בזק, עד שיתברר מה יהיו התפתחויות החקירה. גרנות מונה לדירקטור בלתי תלוי בבזק במאי האחרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: דוד גרנות ושאול אלוביץ'צילום: אייל טואג ועופר וקנין

שאול אלוביץ', בעל השליטה ויו"ר קבוצת בזק, מפנה באופן זמני את תפקיד יו"ר דירקטוריון החברה, ואת מקומו ימלא דוד גרנות. זאת בשל החקירה המתנהלת ע"י רשות ניירות ערך נגד בכירים בחברות בזק וב-yes, הנוגעת לחשדות חמורים לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.

בזק הודיעה בדקות האחרונות כי "בתקופת 30 הימים הקרובים, עד ליום 27 ביולי 2017, יחולו על אלוביץ' המגבלות הבאות: (א) בכל הקשור לפעילות בקבוצת בזק, מר אלוביץ' לא יוכל להגיע למשרדי החברה ולחברת יס, ולא יצור קשר ישיר או עקיף עם מי מעובדי החברות הללו או נושאי משרה בהן בכפוף למפורט להלן;

"(ב) אלוביץ' יעסוק בפעילות העסקית השוטפת של החברה והחברות הבנות שלה, למעט חברת יס, אך ורק באמצעות המנכ"לים של החברות הבנות וחברת בזק (מנכ"ל בזק, מנכ"לי החברות הבנות של בזק למעט מנכ"ל חברת יס) ו/או מול ממלא מקום זמני של יו"ר דירקטוריון בזק, דוד גרנות".

רשות ניירות ערך חושדת כי במהלך השנים 2016-2015 ביצעו נושאי משרה בבזק ו-yes פעולות מלאכותיות שהשפיעו על דיווחיה של בזק. בימים אלו נמצאת חקירת הרשות בעיצומה ובכירים רבים נקראים לחדרי החקירה של רשות ניירות ערך. ביום שני הוציא בית המשפט השלום בתל אביב צו איסור פרסום גורף על כל פרט חדש מפרטי החקירה שלא פורסם עד כה. הצו ניתן לבקשת הרשות ומחשש לשיבוש החקירה.

גרנות (70) יכהן בתפקיד עד שיתברר מה יהיו התפתחויות החקירה. במאי האחרון הוא מונה לדירקטור בלתי תלוי בבזק. בעבר היה מנכ"ל ב-3 בנקים: אגוד, דיסקונט והבינלאומי, וכן בכיר בקבוצת בני שטיינמץ. כיום גרנות משמש, בין השאר, דירקטור בחברות אלרוב נדל"ן, טמפו משקאות, אורמת טכנולוגיות, סונול ישראל וכלכלית ירושלים. בעבר שימש דירקטור בחברות: דקלה ביטוח, סקורפיו נדל"ן, המ-לט, הראל השקעות, והראל ביטוח.

אלוביץ' מסר היום הצהרה לתקשורת, באמצעות יועץ התקשורת שלו, מוטי שרף: "מתוך אחריות ומחויבות גדולה לעובדי בזק, לקוחותיה, משקיעיה ובעלי העניין בה, ביקשתי היום מהדירקטוריון למנות את דוד גרנות, המכהן בו כדירקטור בלתי תלוי, כממלא מקום זמני ליו"ר החברה. על מנת למנוע כל אפשרות לפגיעה בעסקיה של הקבוצה, אשמור על הרצף הניהולי בה באמצעות עבודה שוטפת מול מנכ"לי קבוצת בזק (למעט יס).

"יחד עם קבוצת מנהלים מהמובחרים במשק, הובלנו את הקבוצה להישגים חסרי תקדים, שהשיאו תשואות של עשרות אחוזים לכלל בעלי מניותיה, על פי כל פרמטר מקצועי ואובייקטיבי. אני סבור שמחובתי לעשות הכול על מנת לשמור על הישגים אלה, ולמנוע כל פגיעה מיותרת בקבוצה מצוינת זו. קבוצה שהיא בעלת משקל במשק הישראלי ונכס חשוב המשיא תשואה עבור הפנסיות והחסכונות של חלקים נרחבים בציבור.

"אני מאמין בלב שלם שהטענות המיוחסות לי יופרכו במלואן. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכל עובדי ומנהלי בזק, שמתגייסים כולם לשמור על ההישגים המצוינים שלנו, לנוכח תקופה מורכבת זו. אלה שמכירים את הדי.אן.איי של בזק לא מופתעים מכך, ויודעים שסוד ההצלחה של הקבוצה שלנו, טמון בכך שאתם תמיד ראיתם בחברה בית ובחברים לעבודה משפחה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker