האנליסטים של בנק ההשקעות ברקליס המליצו - ומניית סולאראדג' עלתה ב-8%

מניית החברה נגעה בסוף 2016 בשפל בעקבות חולשה בשוק המגורים וחששות מפני תחרות סינים ■ המניה זינקה מאז בקרוב ל-80%, ולמרות הסיכונים, בברקליס ובג'יי.פי מורגן חושבים כי המניה עדיפה על מניות אחרות בסקטור

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 גיא סלע, מייסד סולאראדג'
גיא סלע, מייסד סולאראדג'צילום: תומר אפלבאום

"השקעה בסולאראדג' היא דרך אטרקטיבית להיחשף להשקעה בתחום האנרגיה המתחדשת", כך סבורים האנליסטים של בנק ההשקעות ברקליס. בסקירה שפירסמו על החברה בשבוע שעבר קבעו האנליסטים מחיר יעד חדש - 21 דולר. מאז קפצה המניה ב-8% ונסחרת במחיר של 21.4 דולר. לפני שבועיים פירסם גם ג'יי.פי מורגן סקירה על המניות הסולאריות, ובהן סולאראדג', וקבעה מחיר יעד של 25 דולר לסוף 2018.

סולאראדג' עוסקת בפיתוח מערכות למיצוי הספק של פאנלים סולאריים. המערכות של החברה כוללות יחידות מיצוי הספק שמוטמעות בקולטים בעת הייצור, או מחוברות לכל קולט בעת התקנתו. יחידות מיצוי ההספק מייצבות את נקודת ההספק המרבית לכל קולט, ומביאות את הנצילות של המערכת הפוטו-וולטאית ל-99.5%. המערכת של סולאראדג' כוללת גם יחידת ניטור מבוססת ענן, שמאפשרת בקרת ביצועים מרחוק לכל קולט.

חולשה בשוק המגורים בארה"ב וחששות מפני תחרות סינית הובילו את המניה לשפל בסוף 2016 – 12 דולר, המחיר הנמוך ביותר מאז שהונפקה במארס 2015. מאז, עלתה מניית החברה בקרוב ל-80%, וכיום שווי החברה עומד על 890 מיליון דולר. הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-115 מיליון דולר, ירידה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל. עם זאת, תוצאות החברה היו טובות מהצפוי.

"למרות הירידה בהכנסות בגלל החולשה בשוק המגורים האמריקאי, אנחנו מאמינים כי החברה ממוצבת טוב יותר מהמתחרות שלה, הודות למאזן חזק, פטנטים מוגנים, וטכנולוגיה ייחודית", כתבו בג'יי.פי מורגן. לפי הערכות של BNEF, מכון מחקר של בלומברג שעוסק בתחום האנרגיות המתחדשות, התפוקה של מערכות סולאריות על גגות בשוק המגורים האמריקאי תרד ב-2017 ב-2% בהשוואה לשנה שעברה.

סולאראדג' מתמודדת כבר היום עם תחרות סינית, אך כיום היא עדיין תופסת חלק קטן מהשוק. הממירים הסיניים נחשבים לפחות מתקדמים מבחינה טכנולוגית, ולמרות שהם זולים יותר, יש למערכת של סולאראדג' יתרונות שיכולים לחסוך ללקוח כסף. בכל מקרה, הלקוחות של סולאראדג' לא עובדים רק עם ספק אחד, אלא עם כמה ספקים, כדי שהלקוח לא ייתקע בלי מערכות לפרויקט. בג'יי.פי מורגן מעריכים כי תחרות רצינית מצד יצרניות סיניות לא תגיע לפני המחצית הראשונה של 2018.

היתרון הטכנולוגי של סולאראדג' בא לידי ביטוי במוצר חדש שכבר החלו למכור – HD-Wave – שהוא ממיר קטן יותר, שעלויות הייצור וההובלה שלו נמוכות יותר. "אנחנו מצפים כי בשנה הבאה נמשיך לראות פוקוס על צמצום נוסף של עלויות בקו הייצור של HD-Wave, כתוצאה ממעבר גובר לתהליכי ייצור אוטומטיים, שיורידו את עלויות הייצור", כתבו בברקליס.

בניגוד לחלק גדול מהמתחרות שלה, סולאראדג' היא חברה רווחית, וברבעון הראשון של השנה הציגה רווח נקי מתואם של 16.5 מיליון דולר, עלייה של 12% בהשוואה לרבעון הקודם, אך ירידה של 29% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי החשבונאי עמד על 14 מיליון דולר. בקופת המזומנים של החברה יש 250 מיליון דולר. המניה נסחרת לפי מכפיל 15 על תחזית הרווח ל-2017 ומכפיל של 13.5 על תחזית הרווח.

"מחיר היעד שלנו - 25 דולר - משקף מכפיל של 11 על תחזית הרווח ל-2019. המכפיל נמוך מהמכפילים של חברות אחרות בשוק, וגם נמוך ביחס לקצב שיעור הצמיחה של ה-EBITDA של סולאראדג'. הסיבה לכך היא סיכונים לטווח ארוך, שוק תחרותי ותנודתיות בשוק הסולארי. עם זאת, המכפיל עשוי לגדול אם החברה תציג פעילות חזקה", כתבו האנליסטים של ג'יי.פי מורגן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker