ליעמי ויסמן מגיזה ימונה למנכ"ל תמר פטרוליום; יקבל 1.2 מיליון שקל בשנה

יובל רייקין ימונה לסמנכ"ל הכספים. תמר פטרוליום היא החברה החדשה שהקימה דלק קידוחים למכירת זכויותיה (31.25%) במאגר הגז

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליעמי ויסמן
ערן אזרן

ליעמי ויסמן, שותף בחברת הייעוץ הפיננסי גיזה זינגר אבן (GSE), ימונה למנכ"ל תמר פטרוליום — החברה הייעודית שעתידה לרכוש את זכויותיה של דלק קידוחים במאגר הגז תמר. על אף שמדובר בחברה חסרת פעילות פרט לאחזקה בתמר — ויסמן צפוי לשכר שנתי מפנק של 1.2 מיליון שקל, לפני מענקים ואופציות.

מי שצפוי להתמנות ליו"ר תמר פטרוליום הוא יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, וסמנכ"ל הכספים יהיה יובל רייקין. היו"ר אבו צפוי אף הוא לקבל שכר שנתי של 1.2 מיליון שקל, בנוסף לעלות השכר בדלק קידוחים (7.6 מיליון שקל ב–2016). נושאי משרה בכירים אחרים צפויים לקבל שכר שנתי של כ–840 אלף שקל בשנה, לפני מענקים ואופציות.

לויסמן, 41, תואר ראשון בראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (התמחות במימון). הוא החל את דרכו כרפרנט אנרגיה במשרד האוצר, והמשיך כסמנכ"ל הכספים (CFO) בחברת הולכת הגז הממשלתית נתיבי הגז הטבעי לישראל (נתג"ז). בתפקידו האחרון בחברת הייעוץ גיזה זינגר אבן כיהן ויסמן כשותף ומנהל מחלקת מימון הפרויקטים, וליווה את תהליכי המימון של פרויקטים רבים בתחומי האנרגיה והתשתיות.

רייקין, 48, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בר־אילן. בעבר עבד בפירמת רוה"ח קסלמן וקסלמן (PWC) בישראל ובלונדון, וכיהן כסמנכ"ל הכספים (CFO) באלון חיפושי גז (החברה האם של דור חיפושי גז — שותפות מוגבלת), המחזיקה ב–4% ממאגר תמר.

תמר פטרוליום, שעתידה להיסחר בתל אביב, היא חברה ייעודית שתרכוש 9.25% מאחזקותיה של דלק קידוחים במאגר תמר. החברה נערכת לביצוע הנפקת מניות לפי שווי של כ–1.1 מיליארד דולר, ולבצע הנפקת חוב (אג"ח) בסכום של 600–650 מיליון דולר. מדובר בהנפקה הגדולה ביותר שבוצעה עד כה בישראל, והיא עתידה למשוך אליה גם משקיעים זרים.

בגיזה אישרו את פרטי הידיעה. יריב פילוסוף מגיזה זינגר אבן אמר: "גידלנו מנהלים רבים ומוכשרים, וליעמי נמנה על הטובים שבהם. אני בטוח שתמר פטרוליום תהנה ממנו כפי שנהנינו ממנו בשנים האחרונות". את מקומו בראש מחלקת מימון הפרויקטים של גיזה יתפוס רו"ח ניר הרוש, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי בגיזה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker