מס הכנסה פשט על משרדי קנדה ישראל של רוזן וטוכמאייר

נחקר חשד כי החברה ניצלה הטבות מס במגדל W בתל אביב

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חוקרי מס הכנסה ביצעו היום פשיטה על משרדי חברת קנדה ישראל, פאנגאיה נדל"ן ופאנגאיה ישראל, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר. עובדי החברה נחקרו וחלק מן הציוד והמסמכים של החברה הוחרם. חקירת מס הכנסה מתבצעת בעקבות החשדות כי קנדה ישראל ניצלה הטבות מס במסגרת הקמת פרויקט מגדל ה-W בפארק צמרת בתל אביב.

פאנגאיה נדל"ן נרכשה על ידי קנדה ישראל, לפני כשנתיים. מאז הרכישה ועד אמצע 2007 זינקה מניית פאנגאיה נדל"ן ביותר מ-1,000%, אך בחצי שנה האחרונה איבדה מניית החברה יותר מ-40%, והיא נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-207 מיליון שקל.

דובר קנדה ישראל מסר בתגובה: "פרויקט TOWER הינו פרויקט יוקרתי שתוכנן ומבוצע תוך ליווי צמוד של יועצים משפטיים ויועצי מס מהשורה הראשונה. זאת תוך הקפדה יתרה בעמידה בכל הוראות החוק ללא סייגים.

"למיטב ידיעת החברה, החקירה שמתנהלת אינה נוגעת לחברות הציבוריות הקשורות לקנדה ישראל. החברה ומנהליה בטוחים שרשויות המס יעשו עבודתם נאמנה ובסופו של דבר יתברר שלא נפל כל פגם בהתנהלות הקבוצה ומי מאנשיה".

עוד נודע כי חנניה גיבשטיין, לשעבר ראש עיריית ראשון לציון, ובעלי תפקידים אחרים בחברות מצויים בחקירה במשרדי היחידה למודיעין שטח וחקירות של מס הכנסה בחולון. עו"ד ורו"ח אודי ברזילי, המייצג את הקבוצה, מסר בתגובה לחקירה כי הנושא נמצא בדיון בבית המשפט, והוא צריך להתברר בבית משפט. לדבריו, מדובר בקבוצה רצינית שפעלה ופועלת לאורך כל הדרך על פי החוק.

דובר מס הכנסה מסר כי במס הכנסה לא נוהגים להגיב לענייני החקירות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker