הצעות ההסדר של אפריקה לא אושרו - ביהמ"ש יכריע על עתיד החברה

בגלל אופי ההצבעה, שבו התמודדה ההצעה לפירוק נגד שתי הצעות הרכישה, הצעת הפירוק קיבלה כשליש מהקולות ■ בקרב מחזיקי שתי סדרות האג"ח קיבל סיידוף את רוב הקולות ובסדרה אחת זכו בן משה ולבייב ■ אף אחד לא קיבל את הרוב הדרוש בחוק - 75%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מחזיקי אג"ח אפריקה ישראל
אסיפת מחזיקי אג"ח של אפריקה ישראלצילום: אייל טואג

בית המשפט המחוזי יידרש להחליט מה יעלה בגורל הסדר אפריקה, שכן אף אחת מההצעות שהועלו להסדר בחברה לא קיבלה את הרוב הדרוש בחוק - 75%. המשקיעים מסדרה כ"ו הצביעו ברוב של 73.6% למודל בו יוכנס משקיע לרכישת החברה; הצעת ה"פירוק דלוקס" מטעם קרן DK, בית ההשקעות פסגות וחברת הביטוח כלל קיבלה רק 26.4% מהקולות.

סדרה כ"ז הצביעה ברוב של 64.01% בעד המודל שבו יוכנס משקיע חיצוני לרכישת החברה ו-35.99% הצביעו בעד הצעת ה"פירוק דלוקס"; סדרה כ"ח הצביעה ברוב של 67.17% למודל בו יוכנס משקיע חיצוני לאפריקה ורק 32.83% הצביעו בעד הצעת ה"פירוק דלוקס".

משמעות ההצבעות היא שאם הנאמן, חברת הרמטיק, היה שם בסיבוב הראשון את שלושת ההצעות להסדר באפריקה אחת מול השניה - אף אחד מההצעות לא היתה מקבלת רוב של 75%, שכן הקולות התחלקו כך ששליש תומכים בהצבעת ה"פירוק דלוקס". שליש בהצעתו של נתי סיידוף ושליש בהצעת מוטי בן משה ובעל השליטה באפריקה כיום, לב לבייב.

בחלק השני של ההצבעה, שבה התמודדו ההצעות של בן משה ולבייב מול הצעת סיידוף - נראה כי האחרונה קיבלה את רוב קולות המצביעים בסדרה כ"ז ובסדרה כ"ח. 64.37% מהמחזיקים הצביעו בעד הצעת סיידוף בסדרה כ"ח ורק 34.63% מהם הצביעו בעד ההצעה של בן משה ולבייב. בסדרה כ"ז סיידוף קיבל רוב של 64.48% ובן משה ולבייב קיבלו רוב של 28.08%. רק סדרה כ"ו נתנה את רוב קולותיה - 48.15% להצעת בן משה, וסיידוף קיבל 44.12% מקולות הסדרה.

"באף אחת מהסוגיות אין הלכה משפטית מובהקת ויתכנו פרשנויות שונות" כותבים עו"ד גיא גיסין ועו"ד אופיר נאור לנשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, ולכן ביקשו ממנו להתייחס לתוצאות ההצבעה והרוב הנדרש בשביל לקבל החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker