ורינט מתכננת לגייס מעל 200 מיליון דולר - וקיבלה דירוג Ba2 ממודי'ס

החברה הישראלית מתכננת לפרוס את החוב נטו הקיים, שעומד על 450 מיליון דולר ■ לפי בלומברג, החברה רוצה לגייס 225 מיליון דולר ■ מודי'ס: אנחנו מניחים שורינט תמשיך לבצע רכישות

עמרי זרחוביץ'
דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: מוטי מילרוד

חברת ורינט הישראלית פועלת לגיוס איגרות חוב כדי למחזר את החוב הקיים שלה, וכך לשפר את תנאיו ולהאריך את תקופת ההחזר שלו. החוב הפיננסי נטו של החברה עומד על כ-450 מיליון דולר, אך החברה לא מסרה מה היקף הגיוס הצפוי.

לפי דיווח בבלומברג בשבוע שעבר, החברה מתכננת להשלים את הגיוס ב-22 ביוני, יום חמישי הקרוב, ובמסגרתו מקווה החברה לגייס סכום של 225 מיליון דולר. החוב החדש ייפרס לאורך תקופה של 7 שנים, כך לפי מקורות המעורים בנושא. כיום עומד היחס בין החוב נטו ל-EBITDA המתואם (רווח לפני מסים, מס, פחת והפחתות, ובנטרול של הוצאות חד פעמיות) על 1.9, ירידה קלה לעומת יחס של 2.1 בסוף השנה שעברה, אך גבוה יותר בהשוואה לשלוש השנים שלפניה. הריבית הממוצעת על החוב עומדת היום על 2.8%.

חברת דירוג  האשראי מודי'ס העולמית קבעה ל-ורינט דירוג של Ba3, אך החוב הספציפי שיגוייס יכלול בטוחות ולכן הדירוג שלו הוא Ba2 עם תחזית חיובית. הדירוג הזה מקביל לדירוג BB של חברת S&P. במודי'ס ציינו כי הדירוג משקף את המעמד החזק של החברה בתחום מרכזי שירות הלקוחות ובתעשיית האבטחה, אך הוסיפו כי לקחו בחשבון את התנודתיות של פעילות האבטחה, ואת האפשרות כי יהיה שינוי משמעותי בין רבעון לרבעון.

במודי'ס מציינים כי לחברה יש אמנם רמת מינוף גבוהה, אך גם קופת מזומנים דשנה. עם זאת, הם מתייחסים לכך ש-ורינט נוהגת לבצע רכישות, וציינו כי לקחו בחשבון את הציפייה שהחברה תבצע רכישות נוספות באמצעות שימוש בקופת המזומנים ובחוב. תשמש לביצוע רכישות, וכי אלו ישלבו שימוש במזומן ובחוב.

ורינט הציגה ברבעון הראשון של שנת הכספים (שמסתיימת ב-31 בינואר) צמיחה של קרוב ל-7% והכנסותיה הסתכמו ב-265 מיליון דולר. הפעילות הביטחונית של החברה, שמורכבת מפעילות סייבר וכן מפעילות וידאו והגנה על מתקנים, תרמה כשליש מההכנסות, אך שיעור הצמיחה בה עמד על 20%. החברה נהנית מחוזה גדול בהיקף של 200 מיליון דולר בתחום הסייבר, שחלקו הוכר בשנה שעברה והשאר מוכר השנה ובשנה הבאה.

החברה הישראלית מתכננת לפצל את החברה לשני חלקים, כשלפי הערכות, סיכוי גבוה יותר שהפעילות שתפוצל היא הביטחונית. הפיצול יכול להיות באמצעות מכירת הפעילות, כמו שנייס ביצעה לפני כשנתיים, או להנפיק אותה בבורסה. עם זאת, ורינט לא הודיעה על כך באופן רשמי ולכן במודי'ס לא התייחסו לאפשרות הזאת. לא ברור באיזה שלב נמצא המהלך, אם אכן החל, ובשוק העריכו באחרונה כי החברה מנסה לחזק את פעילות הסייבר ולמתן את תנודתיות ההכנסות, לפני שהיא מבצעת פיצול.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker