ילין לפידות יעמיד מימון של מאות מיליונים לקבוצת רכישה במתחם הקריה

מדובר בעסקת האשראי הלא סחיר הגבוהה ביותר שביצע בית ההשקעות אי פעם ■ תמורת העמדת האשראי למימון רכישת הקרקע יקבל ילין לפידות שעבוד על החלקה, שנרכשה תמורת יותר מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דב ילין ויאיר לפידותצילום: אייל טואג
מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות ילין לפידות, שבשליטת לידר השקעות של יורשי דן דוד, נמצא בדרכו להעמיד אשראי של 400 מיליון שקל במח"מ (משך חיים ממוצע) של שנתיים לקבוצת רכישה בראשות "מינהל מגורים" של היזם מוטי פלד. הקבוצה רכשה בשנה שעברה מגרש במתחם רשות השידור בדרום הקריה בת"א, תמורת סכום עתק של כ-1.24 מיליארד שקל.

ילין לפידות, המנוהל על ידי המייסדים דב ילין ויאיר לפידות, יבצע את עסקת האשראי באמצעות כספי העמיתים של קופות הגמל של בית ההשקעות, שעד כה ביצע עסקות של העמדת אשראי לא סחיר בשווי מצטבר של כ-5 מיליארד שקל.

ומי הקרן הטובה והגרועה של בתי ההשקעות ב-2017? לחצו כאן לעמוד שמציג את כל המספרים

עסקת מימון הקרקע של מתחם רשות השידור תהיה עסקת האשראי הלא סחיר הגדולה ביותר שביצע עד כה בית ההשקעות, שנוסד לפני כ-13 שנה. יתרת הסכום לצורך הקמת המתחם תועמד על ידי חברי קבוצת הרכישה ממקורות עצמיים.

מקורבים לצדדים ציינו כי במחלקות האשראי הלא סחיר והנדל"ן של בית ההשקעות בוצעו בדיקות מקיפות של הקרקע, וכי ילין לפידות אף קיבל שעבודים טובים - הן ברמת הנכס והן ברמת הלווים עצמם. לדבריהם, העסקה צפויה להניב לעמיתי בית ההשקעות תשואה נאה - הישג חשוב במיוחד לאור הריבית האפסית השוררת בשווקים מזה תקופה ארוכה. בעבר ניהלה מינהל מגורים מו"מ לקבלת מימון לרכישת החלקה גם עם גורמים מוסדיים אחרים.

המכרז למכירת המגרש בדרום הקריה נסגר כבר במארס 2016, ובמהלכו קיימה לראשונה רשות מקרקעי ישראל הליך התמחרות. אל השלב הסופי הגיעו מנהל מגורים וחברת גינדי אחזקות הפרטית, שהציעה בעבור הקרקע מחיר הנמוך בכ-8% מזה שהציעה מנהל מגורים.

הקרקע שנרכשה הנה אחד המגרשים האחרונים שנותרו באזור דרום הקריה. היא משתרעת על שטח של 9 דונמים, שעליהם מתוכננות להבנות 324 דירות ב-3 מגדלים, וכן שטחי משרדים שישתרעו על שטח של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר של 2,300 מ"ר. על המגרש מתוכננים גם שטחי ציבור של כ-1,200 מ"ר, שייבנו ע"י יזמי הפרויקט - שגם יבצעו שיפוץ ל-3 מבנים היסטוריים הנמצאים בחלקה ומיועדים למסחר.

ילין לפידות נחשב כיום לאחד מבתי ההשקעות הצומחים והמצליחים בשוק, ומוסיף לצמוח  בקצב נאה ולהציג ריווחיות מרשימה, בעיקר בזכות התשואות הגבוהות שהוא משיג ללקוחותיו ופחות בשל שיווק אגריסיבי של מוצריו.

בית ההשקעות מנהל נכסים בשווי מצטבר של כ-73 מיליארד שקל, ופועל בשלושה תחומים עיקריים: גמל והשתלמות, ניהול תיקי השקעות וקרנות נאמנות. שווי הנכסים המנוהלים ממקם את ילין לפידות רביעי בענף, אחרי פסגות, מיטב דש ואקסלנס. את 2016 סיים בית ההשקעות עם תוצאות חזקות, שכללו עלייה של 5% בהכנסות ל-415 מיליון שקל, ורווח נקי גבוה - כ-93 מיליון שקל. התוצאות מגלמות לילין שווי כלכלי של כ-1.5-1 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker