עובדי כלל ביטוח פתחו בשביתה: "המו"מ הקיבוצי תקוע"

במסגרת השביתה לא ניתנים באופן גורף שירותי החברה השונים לרבות קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות

אסא ששון
מחאת עובדי כלל ביטוח במטה הראשי בת"א, במארס האחרון
מחאת עובדי כלל ביטוח במטה הראשי בת"א, במארס האחרוןצילום: ההסתדרות הכללית

כ-3,200 עובדי קבוצת כלל ביטוח פתחו היום בשביתה כללית, על רקע חוסר ההתקדמות, לטענתם, במשא ומתן להסכם קיבוצי חדש.

עם תחילת השביתה הבוקר בחרה הנהלת כלל לבטל את אישורי הכניסה הקבועים של חברי הוועד, ומנעה את כניסתם למשרדי החברה באמצעות כוחות אבטחה ושוטרים שהוזמנו למקום מבעוד מועד. כמו כן נמנעה כניסתה של נציגת ההסתדרות לבניין. ההסתדרות וועד עובדי כלל מוחים בחריפות על צעדי ההנהלה שנועדו למנוע פעולות מחאה לגיטימיות. למרות החסימה, חברי הוועד נכנסו למטה החברה ובשעה זו מתכנסים בחדר הוועד לתדרוך לקראת המשך השביתה.

במקביל ועד העובדים העלה תמונות וצילומים חיים של מפירי השביתה דרך דף הפייסבוק שלו במטרה ליצור לחץ על העובדים לא להפר שביתה

במסגרת השביתה לא ניתנים באופן גורף שירותי החברה השונים לרבות קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות. כמו כן, לא ניתן שירות למעסיקים, לא נשלחים דו"חות, מכתבים ומסמכים אל הלקוחות ולא מבוצעות פעולות השקעה הקשורות לכספי העמיתים. בנוסף לכך סוכנים לא יכולים להנפיק פוליסות של החברה ולא מתאפשרים פדיונות של כספי פנסיה.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת כלל ביטוח מנהלת את המו"מ מתוך מחויבות ואחריות רבה להמשך חוסנה ויציבותה של החברה, סוכניה ועובדיה. אנו מצרים על החלטת ועד העובדים לנקוט בצעד אגרסיבי ומיותר וקוראים לו לחזור אל שולחן הדיונים על מנת להגיע להסכמות ולחתימה על הסכם קיבוצי חדש. יודגש כי עובדים המוחרגים מההסכם ממשיכים בפעילות השוטפת לרבות פעילות השקעה בכספי עמיתים וטיפול בפניות דחופות של לקוחות, בכפוף למגבלות השביתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker