הסדר אפריקה יחזור לשליטתו של אורנשטיין

לאחר התערבות הרשות לניירות ערך, מחזיקי אגרות החוב של אפריקה יוכלו להצביע בו זמנית גם בעד פירוק וגם בעד הצעת הכנסת משקיע לחברה ■ אם אחת ההצעות תקבל רוב העולה על 50.01% ונמוך מ-74.9% - בית המשפט יכריע

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט איתן אורנשטיין
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

הפסקת אש באפריקה לקראת ההצבעות מחר? לאחר המכתב הנוקב ששלחו בית ההשקעות פסגות, כלל וקרן DK, בו טענות קשות כלפי הנאמן, חברת הרמטיק, שלדבריהם נוקטת ביחס מפלה לטובת לב לבייב ומוטי בן משה - פירסמה היום הרמטיק הבהרות בקשר עם כתבי ההצבעה של אסיפות מחזיקי אגרות החוב כ"ו, כ"ז וכ"ח.

מהודעתה עולה כי הרשות לניירות ערך התערבה בוויכוחים שהתעוררו, והפשרה שהושגה היא כי כל מחזיק אגרות חוב שמצביע על סעיף הפירוק, רשאי להצביע גם על סעיף הבוחר במכירת החברה למשקיע חיצוני (מוטי בן משה ולב לבייב או סיידוף).

במקרה בו תתקבל איזו מההחלטות שעל סדר היום ברוב העולה על 50.01% ונמוך מ-74.9%, תפנה הרמטיק לנשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, בבקשה שיכריע האם התקבל הרוב הנדרש על פי החוק לקבלת ההחלטה הרלוונטית. החוק קובע כי נדרש רוב של 75% מהנושים לאישור הסדר.

מסמכי הסדר מלאים על בסיס עקרונות הצעת ההסדר שתיבחר על ידי מחזיקי אגרות החוב, יוגשו לבית המשפט.

הודעה זו עשויה למנוע את פנייתם של קרן DK, בית ההשקעות פסגות וחברת הביטוח כלל לבית המשפט כי יתערב בהליך – למרות הכשלים עליהם הצביעו. מקורב למחזיקים שדוגלים בפירוק מסר: "אף אחד לא מנסה להיות לוחמני. אין כוונה לתקוע את ההליך בבית המשפט כי יהיה לכך מחיר. אנחנו מנסים להוביל לתוצאה הטובה ביותר. אם המחזיקים יבחרו בחלופת הפירוק, זה ידחוף את המשקיעים לשפר את ההצעות. אם לא, הם עדין יניבו לעצמם ערך יותר טוב מהערך שיינתן להם כעת מההצעות שיושבות על השולחן - ולא נעשה בהן שינוי מהותי לטובה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום