עובדי כלל ביטוח ישבתו ביום ראשון; לא יינתן כל שירות למבוטחים

במארס האחרון הכריזה נציגות העובדים על שביתה בת יום אחד, שלאחריה הושג הסכם ביניים שהסדיר את שכר המינימום בחברה - אולם מאז לא חלה כל התקדמות במשא ומתן ■ הנהלת החברה: "צעד אגרסיבי תמוה"

אסא ששון
מחאת עובדי כלל ביטוח במטה הראשי בת"א, במארס האחרון
מחאת עובדי כלל ביטוח במטה הראשי בת"א, במארס האחרוןצילום: ההסתדרות הכללית

כ-4,000 עובדי קבוצת כלל ביטוח יפתחו בשביתה כללית החל מיום ראשון הקרוב, על רקע הדשדוש במו"מ להסכם קיבוצי חדש בחברה. כך הודיעה היום (ד') ההסתדרות.

במסגרת השביתה, לא יינתנו באופן גורף שירותי החברה השונים, לרבות קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות. כמו כן, לא יינתן שירות למעסיקים, לא יישלחו דו"חות, מכתבים ומסמכים אל הלקוחות, ולא יבוצעו פעולות השקעה הקשורות לכספי העמיתים. סוכנים לא יוכלו להנפיק פוליסות של החברה ולא יתאפשרו פדיונות של כספי פנסיה.

ולאיזו חברת ביטוח ביצועים חזקים במיוחד? להשוואת החברות בענף לחצו כאן

ההחלטה לפתוח בשביתה נתמכת בסכסוך עבודה שהוכרז בכלל ביטוח בחודש נובמבר האחרון, בשל צעדים חד-צדדיים מצד ההנהלה, שלטענת ועד העובדים אף גררה רגליים במו"מ להסכם קיבוצי חדש.

במארס פתחו העובדים בשביתה ליום אחד, בעקבותיה הושג הסכם ביניים שהסדיר את שכר המינימום בחברה, ואמור היה להחזיר את הצדדים להידברות מרתונית להסכם קיבוצי חדש ומלא, במקביל להסכמה לשקט תעשייתי בחברה. ואולם, מאז הסכם הביניים לא חלה שום התקדמות בנושאי הליבה, וכמעט שלא התקיימו פגישות בין הצדדים, למרות בקשות הוועד ונכונותו.

עם תום תקופת השקט התעשייתי עליה הסכימו הצדדים, החליטה נציגות העובדים כי לא נותרה לה ברירה אלא להשבית את החברה באופן מלא. זאת עד להסדרת הסכם קיבוצי חדש, המשמר לכל הפחות את הישגי ההסכם הראשון, ומיישם לקחים ופערים שעלו מיישומו עד כה.

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, מסר: "ועד עובדי כלל ביטוח מצר על כך שהנהלת החברה מתעקשת לנהוג באופן חסר אחריות כלפי לקוחות החברה, שותפיה העסקיים וסוכני הביטוח ובמיוחד כלפי עובדיה. אנו קוראים לה להתחיל בהידברות אמיתית ומכבדת עם נציגי העובדים על מנת להגיע להסכם קיבוצי ראוי בהקדם".

בתגובה שלחה הנהלת החברה מכתב לעובדים, ובו כתבה כי "ועד העובדים בחברה מנהל את הדיונים לקראת גיבוש ההסכם הקיבוצי החדש באופן אגרסיבי, תוך העלאת  דרישות שאינן מציאותיות ובהתעלם מהגורמים העסקיים הסביבתיים המשתנים. הנהלת כלל ביטוח מצרה על כך ולא תוכל להיענות לדרישות אלה. זאת ועוד, במקום לנהל דיון מושכל ואחראי, בחר ועד העובדים להזיק לחברה, לסוכניה וללקוחותיה ולפתוח בשביתה כללית, תוך התעלמות מהנזק המצטבר והשפעתו על איכות השירות ללקוחות החברה.

"צעד אגרסיבי זה תמוה בעיקר על רקע העובדות הבאות: בשנים האחרונות קיבלו עובדי כלל ביטוח, במסגרת ההסכם הקיבוצי שזה עתה מסתיים, תוספות שכר גבוהות, בונוסים משמעותיים ותקציבי רווחה בשווי של עשרות מיליוני שקלים. עלות השכר הממוצעת של עובד כלל ביטוח בהסכם הקיבוצי עומדת כיום על סך של כ-16 אלף שקל בחודש (שכר ברוטו ממוצע של כ-10,500 שקל בחודש). זאת ועוד, במסגרת הסכמות שהושגו הגדילה החברה את שכר המינימום והוא עומד היום על כ-6000 שקל בחודש. אנו קוראים לוועד העובדים לחדול מצעדים אגרסיביים מיותרים ולחזור אל שולחן הדיונים עוד היום, מתוך כוונה להגיע להסכמות ולחתימה על הסכם קיבוצי חדש, לטובת החברה, עובדיה, סוכניה ולקוחותיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker