בזכות הסדר טיעון עם הרשעה בעבירת אי דיווח - אלי גבאי ניצל מכתב אישום בגין תרמית בני"ע

אתמול נודע כי גבאי - אחד מבעלי השליטה בחברת אנגל משאבים אשר התמודד עם כתב אישום חריף - הצליח להגיע להסדר בו עבירת התרמית תימחק מכתב האישום והוא יודה בעבירת אי דיווח בלבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי קבוצת גבאי, אלי גבאיצילום: רועי בר

אלי גבאי, אחד מבעלי השליטה בחברת אנגל משאבים, שכנגדו הוגש כתב אישום חריף, הצליח להגיע להסדר טיעון מול הפרקליטות. אתמול (ג') בערב פירסמה החברה כי במסגרת הסדר הטיעון שנחתם, נמחקה מכתב האישום עבירת התרמית בקשר לניירות ערך וגבאי והחברה הפרטית בבעלותו אליתמר הורשעו בעבירת אי דיווח בדבר הפיכתו של גבאי לבעל עניין בחברה ב-2015.

לאחר חקירת הרשות לניירות ערך, האשימה הפרקליטות את גבאי כי החברה בבעלותו (אליתמר) רכשה מניות של אנגל משאבים ולא דיווחה על כך כחוק. האירוע נוגע לתקופה בה טרם הצליח גבאי להשתלט יחד עם דיויד מוריס על אנגל משאבים.

הרשות חשדה כי אליתמר, שעוסקת ביזמות, פיתוח, בנייה ושיווק פרויקטים בתחום הנדל"ן - רכשה ב-15 בינואר 2015 כ-10% ממניות אנגל משאבים בתמורה ל-3 מיליון שקל ולא דיווחה על רכישותיה מתוך כוונתו של גבאי להסתיר את הרכישה והפיכתו לבעל עניין מהציבור, כונס הנכסים ומחזיקי אגרות חוב.

גבאי החל להתעניין באנגל משאבים במאי 2014, אז נתנה קבוצת גבאי הצעה לרכישת 51% ממניות אנגל משאבים, שהיו בידי כונס הנכסים של החברה. ביולי 2014 עידכנה קבוצת גבאי שלוש פעמים את הצעתה. אנגל משאבים הודיעה למשקיעים ביולי 2014 כי הדירקטוריון דחה את הצעת גבאי, מאחר וסבר כי ניתן לשקם את החברה וכי שוויה עולה על ההצעות שהוגשו.

הרשות טענה כי גבאי לא דיווח על רכישת 10% ממניות החברה במטרה כי בהצעה המתוקנת לרכישת אנגל אותה נתן ב-25 באוגוסט 2015 הוא יוכל להציג מצג שווא כלפי החברה, הנאמנים, מחזיקי אגרות החוב וכלל ציבור המשקיעים כי "אין לו ולחברות בשליטתו או לכל מי מטעמו כל ניירות ערך של החברה מכל מין וסוג זולת הזכות לרכישת מניות השליטה בהתאם להסכם המכר".

הרשות החזיקה בדעה כי אם התיק יתנהל עד סופו בבית המשפט, הפרקליטות תוכל להוכיח את כוונתו של גבאי לבצע עבירה ולכן גם בחרה לא ללכת עם התיק לאפיק המנהלי בו נדרשת רק רשלנות.

באמצעות הסדר הטיעון הצליח גבאי להתחמק מהליך משפט ארוך ולא היה צריך להתגונן בגין ההאשמות כי עבר עבירת דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר, ביצע תרמית בניירות ערך וקיבל דבר במרמה. העונש מקסימלי על עבירות אלו הינו 5 שנות מאסר.

אלי גבאי מסר: "אנו שמחים כי הפרקליטות השתכנעה שלא היתה לאלי גבאי כוונת זדון ולפיכך נמחקה עבירת התרמית בניירות ערך, ונותרה רק עבירה של אי דיווח של בעל עניין. קבוצת גבאי ממשיכה בתנופה ובצמיחה המאפיינת אותה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker