אסא ששון

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת מגדל, ניסה בתקופה האחרונה לממש חבילה של כ-350-300 מיליון שקל במניות. אולם, לאחר שלא קיבל את המחיר שרצה לכל החבילה, הוא החליט כרגע לא לבצע את המכירה. מי שטיפל לאליהו בעיסקה הוא חדר המסחר של איביאי - כך נודע ל TheMarker.

שלמה אליהו נמצא במו"מ ארוך עם הבנקים על מנת לארגן את חובותיו האישיים, שמוערכים בכמיליארד שקל. זאת בניגוד לאנשי עסקים אחרים, דוגמת נוחי דנקנר, משום ששווי הנכסים שלו עדיין גבוה מגובה החוב. הבעיה של אליהו היא בעיקר תזרימית.

הנכסים של אליהו כוללים את מגדל ביטוח (69%), בנק אגוד (29%) וחברת הנדל"ן הפרטית גן העיר, הכוללת את חלקו של אליהו בקניון גן העיר בתל אביב. גן העיר מייצר, לפי הערכות, הכנסות תפעוליות שנתיות נטו של כ–30–40 מיליון שקל.

נכסים נוספים הם מלון הר ציון בירושלים ופרויקט מגורי היוקרה ירושלים של זהב. הביצועים העסקיים של מגדל ירדו בשנה האחרונה, ושווי החברה נפל ב–14% בשנה האחרונה וב–30% בארבע השנים האחרונות.

מגדל נסחרת לפי שווי שוק של כ–4 מיליארד שקל. שווי אחזקותיו במגדל מסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל ואם מוסיפים לכך דיווידנד בשווי של כ-700 מיליון שקל, הרי ששוי אחזקותיו במגדל עומד על כ-3.4 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker