פעם נוספת: פורסייט מפנקת עובדים באופציות "בתוך הכסף"

12 עובדי מגנ"א, בעלת השליטה בחברה, יקבלו אופציות בשווי כולל של 3.7 מיליון שקל; האופציות מבשילות באופן רטרואקטיבי במחיר הנמוך ממחיר המניה כיום

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ארז
גיא ארז

פורסייט מתגמלת את עובדי בעלת השליטה בה, מגנ"א (36%) של המנכ"ל חיים סיבוני. החברה, ששוויה זינק בכ-340% מתחילת השנה לשווי של 760 מיליון שקל, דיווחה על כוונתה להעניק 970 אלף אופציות ל-12 מעובדי מגנ"א, המעניקים לה שירותי פיתוח תכנה.

חיים סיבוני, מנכ"ל פורסייט
חיים סיבוני, מנכ"ל פורסייט

האופציות יינתנו "בתוך הכסף", כלומר במחיר מימוש הנמוך ממחיר המניה בשוק. מחיר המימוש עומד על 3.57 שקלים, הנמוך ביותר מ-50% ממחיר המניה ביום הדיווח, שעמד על 7.4 שקלים. כך, שווי ההטבה עומד על כ-3.7 מיליון שקל.

האופציות יבשילו ב-12 מנות רבעוניות באופן רטרואקטיבי, החל מתחילת השנה, כך שהעובדים יוכלו לממש חלק מהאופציות באופן מיידי. בעוד חברות רבות נוהגות לתמרץ את עובדיהן להביא להצלחת החברה על ידי הענקת אופציות הרחוקות ממחיר המניה, במצב זה העובדים יוכלו ליהנות מהמענק גם אם מחיר המניה יירד משמעותית.

אין זו הפעם הראשונה בה פורסייט, המפתחת מערכת למניעת תאונות דרכים, מתגמלת את עובדיה באופן זה. בסוף חודש מארס הכריזה החברה כי תעניק 2 מיליון אופציות לסיבוני, ועוד 210 אלף אופציות לשלושה בכירים בחברה עמוק בתוך הכסף. מחירי המימוש אז היו נמוכים ב-1.1 שקל לסיבוני וב-1.5 שקל לבכירים האחרים. הצבעת בעלי המניות אישרה את אותו התגמול, למרות התנגדותם של המוסדיים. ההצעה הנוכחית זקוקה לאישור בעלי המניות גם כן.

לפי סיבוני, בשני מקרים אלו סיכמה החברה מראש עם עובדיה על הענקת התגמול, עוד כאשר מחיר המניה היה נמוך משמעותית ממחירה כיום. "בשל אילוצים משפטיים המענקים האלו נדחו. בשורה התחתונה, האופציות הוענקו במחירי מימוש גבוהים משסוכם בעל פה". אמר ל-TheMarker. "למפתחים שהביאו אותנו עד הלום מגיעות סוכריות גם כן".

החברה מעוניינת להגדיל את מספר הדירקטורים שלה מ-7 ל-8, (בשל הצורך בדירקטורית) ולהעניק לארבעה דירקטורים 1.2 מיליון אופציות בסך הכל. אלו יהיו ניתנות למימוש ב-12 פעימות, החל מחודש אוקטובר שעבר, לפי מחיר של 6.1 שקל למניה (הנמוך ב-1.3 שקל ממחירה בשוק ביום הדיווח). זאת, בנוסף לתשלום של 50 אלף שקל לכל אחד עבור שנת 2017.

. הרישום בניו יורק בוצע באמצעות תעודת פיקדון (ADR), כאשר כל תעודה תייצג 5 מניות רגילות של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker