בעלי החוב של אפריקה יכריעו בראשון: הכנסת משקיע או פירוק

כתבי ההצבעה פורסמו, והמחזיקים ידרשו להצביע עד ליום ראשון בשעה 12:00. ספירת הקולות תתרחש החל מ-18:00 בערב ■ תוצאת ההצבעה לא מחייבת שכן נדרשת גם בחינה של בית המשפט

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אברהם נובוגרוצקי ולב לבייב
מנכ"ל אפריקה, אברהם נובוגרוצקי (מימין) ולב לבייבצילום: מאיר אלפסי

חברת הרמטיק, המשמשת נאמן למחזיקי איגרות החוב של אפריקה ישראל, פירסמה היום את כתבי ההצבעה לקראת הסדר החוב המתגבש. ההצבעה תתבצע ללא התכנסות ביום ראשון, 18 ביוני, בשעה 18:00. המצביעים יידרשו להצביע באמצעות המערכת האלקטרונית עד ל-12:00 באותו היום.

לאחר שהמחזיקים של אפריקה יקבלו את כתבי ההצבעה, יודיע הנאמן על הרוב הדרוש לקבלת כל אחת מההחלטות שעל סדר היום, וכן על אופי קביעת עניין מנוגד בכל אחת מההחלטות.

המחזיקים יידרשו להחליט על המסלול המועדף מבחינתם להסדר חוב. הפשרויות העומדות על הפרק הן השתלטות על נכסי חברה, פירוק וחלוקה בעין – הסדר שהוצע מטעם המחזיקים קרן DK, פסגות וכלל - או מסלול של הכנסת משקיע.

ואיזו אג"ח קונצרנית הפכה אטרקטיבית? בעמוד הזה מסתתרים נתונים מעניינים

הנאמן הבהיר כי החלטה סופית בדבר ההסדר תתקבל לאחר ההליך המתאים בבית המשפט. בין היתר יידרשו הנושים לקבל את חוות דעתו של המומחה הכלכלי עמנואל אבנר, שעד נעדר מכל ההליך.

הנאמן כתב בהדגשה כי כל מחזיק יהיה רשאי להעניק את מלוא קולותיו לחלופה אחת או לפצל את קולו בין החלופות.

ככל שהנושים יבחרו בחלופת הפירוק אותה הציעו DK, פסגות וכלל, והיא תקבל את הרוב הדרוש של המחזיקים בכל אחת מסדרות איגרות החוב, ינסח הנאמן מסמכי הסדר מלאים על בסיס עקרונות אלה. רק אם החלופה של מסלול הכנסת משקיע תתקבל ברוב קולות, יברר הנאמן מי מהמשקיעים הפוטנציאליים - מוטי בן משה ולב לבייב או משפחת סיידוף - קיבל את תמיכת רוב המשקיעים.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום