בעלי האג"ח של ברן נבהלו מההסתבכות ברוסיה - ודורשים לבטל את ההנפקה

ברן הקצתה את האיגרות למשקיעים במקביל להודעה על ביטול פרויקט ברוסיה, שמהווה 57% מצבר העבודות שלה ■ האג"ח קרסו ב-9%, וכמה קרנות גידור שרכשו אותן מאיימות לתבוע את החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר דור
מאיר דורצילום: עופר וקנין

בעוד היא מנסה לעכל את אובדן הפרויקט שסיפק לה 57% מצבר העבודות, נקלעה חברת ההנדסה ברן לעימות קשה עם בעלי איגרות החוב מסדרה ב'. זאת, בעקבות דיווח החברה שלשום (א') כי לקוח שלה ברוסיה ניצל את זכותו וביטל באופן חד צדדי הזמנה לביצוע פרויקט במדינה להקמת מפעל קרטון, בהיקף של 758 מיליון שקל.

ההודעה על הביטול דווחה לבורסה בחלוף שעתיים של מסחר, וכשברן מציינת כי היא התקבלה אצלה יומיים קודם לכן - ביום שישי בערב. הדיווח על ביטול הפרויקט הגדול ביותר של החברה נמסר למשקיעים באיגרות החוב מסדרה ב' ממש באותו הזמן בו בוצעה ההקצאה שלהן. הסדרה היא בהיקף של 11.7 מיליון שקל, והורחבה ב-29 במאי בהנפקה פרטית על פי התחייבות של אותם משקיעים.

הדיווח של ברן על ביטול הפרויקט במקביל להקצאת איגרות החוב עורר את זעמם של כמה קרנות גידור שרכשו אותן, במידה רבה, על בסיס צבר העבודות שפירסמה ברן כחלק מהמצגת למשקיעים שקדמה להנפקה. קרנות גידור אלו, שראו כיצד האיגרות שקיבלו לידיהן זה עתה קורסות ב-9% בעקבות ביטול הפרויקט הרוסי, תבעו מברן להקפיא את הקצאת האיגרות כדי לדון מחדש בתנאי ההנפקה.

ברן, שבשליטת אלכסנדר נסיס (28.8%) ויו"ר החברה מאיר דור (20.2%), דחתה את הדרישה לביטול ההנפקה - אירוע חסר תקדים בשוק ההון - וזאת למרות איומי התביעה מצד קרנות הגידור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום