פסגות ואנטרופי: שווי שנפ גבוה ב-20% ממחירה בשוק

יצרנית המצברים זכתה לשתי המלצות נפרדות מבית ההשקעות ומגוף המחקר ■ ההמלצות נסמכות בעיקר על השלמת הרכישה של אדי מערכות, שתיתוסף למכירות המצברים והצמיגים של שנפ ■ מניית שנפ זינקה ב-335% בחמש שנים

גיא ארז
גיא ארז

יצרנית המצברים לכלי רכב שנפ, שבשליטת קרן סקיי שבה שותף היו"ר אבי אורטל (30.6%) ומשפחת רוזנשטיין (36.9%), זכתה אתמול לתחילת סיקור אוהד מבית ההשקעות פסגות. זאת, אחרי שבשבוע שעבר העלתה חברת אנטרופי את מחיר היעד למניה. מחיר המניה נסגר אתמול ברמה של 31.9 שקל.

נעם פינקו
נעם פינקוצילום: אייל טואג

שנפ גם פועלת בתחום הצמיגים באמצעות חברת כסלו (50%) ובמגזר אבזור הרכב לאחר שהשלימה השנה את רכישתה של חברת אדי מערכות (50%). החברה נסחרת לפי שווי של 405 מיליון שקל, לאחר עלייה של כ–335% בחמש השנים האחרונות.

החברה נהנתה מפריחתו של שוק הרכב בישראל, לאחר שבשלוש השנים האחרונות נמסרו כמעט 780 אלף כלי רכב חדשים. גידול זה הוא מהותי עבור מגזרי המצברים והצמיגים. לפי נעם פינקו מפסגות, למרות סימני האטה בקצב מכירות כלי הרכב בחודשיים האחרונים — ניתן לומר כי מספר כלי הרכב בישראל גדל ב–4%–5% בשנה.

"המלצתנו גוזרת מחיר יעד של 38.7 שקל למניה", ציין פינקו. "המודל מעריך את מגזרי הצמיגים והמצברים בהתאם למגמות השנים האחרונות עם התחשבות בצמיחה הכמותית במכירות מצד אחד ובלחץ על המחירים בשל התחרות מצד שני. מטעמי שמרנות הנחנו האטה משמעותית בצמיחה של אדי מערכות החל ב–2018".

באנטרופי הותירו בשבוע שעבר את המלצתם על "תשואת יתר", והעלו את מחיר היעד למניה מ–39 שקל ל–40.4 שקל.

למרות ההאטה במסירות כלי הרכב בחודשים האחרונים, פינקו מדגיש כי מגזרי המצברים והצמיגים צפויים ליהנות מהצמיחה המובנית בשוק. בנוסף, כלי רכב חדשים זקוקים למוצרים אלה רק לאחר כשלוש שנים.

מחממת מנועים הכנסות שנפ, במיליוני שקלים

את עיקר המלצתו מבסס פינקו על מגזר האבזור, בשל המגמה בגידול האביזרים במכוניות. "חברות האבזור עובדות בעיקר עם יבואני כלי הרכב, כשהתקנות האבזור נעשות בישראל. בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בגודלו של שוק אבזור כלי הרכב בישראל", ציין פינקו.

לדברי פינקו, תחום האבזור צפוי לזכות לתמיכה גם מבחינה רגולטורית: "החל ב–2018 המדינה תחייב התקנת מערכות התרעה ובטיחות בכלי רכב חדשים. חברה כמו אדי מערכות, המתקינה בין היתר את מערכות מובילאיי, צפויה להרוויח מכך".

שנפ היא השחקן המוביל בארץ בענף המצברים, ומחזיקה בנתח שוק של 45% ממנו. ב–2012 נכנסה שנפ לתחום הצמיגים, לאחר שרכשה 50% מחברת כסלו, והיא בעלת נתח שוק של 25%. מנייתה נפלה ב–12% מהשיא ביומיים שלאחר פרסום דו"חותיה לרבעון הראשון, והיא רחוקה כעת ב–10% משיאה.

"כ–4 מיליון שקל נגרעו מהרווח הנקי לבעלי המניות (שהסתכם ב–8 מיליון שקל), בגלל הפחתה חשבונאית הקשורה לרכישת אדי מערכות. כך, ייתכן שהמשקיעים נבהלו מכך, מה עוד שהסחירות במניה אינה גבוהה", ציין פינקו. לדבריו, המלצת ה"קנייה" נובעת מתמחור נוח, יציבות כללית, עלייה מובנית במכירות במגזרי הצמיגים והמצברים, ופוטנציאל הצמיחה הגבוה שקיים בענף האבזור. זאת לצד אפשרויות סינרגיה והתרחבות נוספת בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker