אלון גז במו"מ לרכישת נכס נפט וגז בארה"ב

החברה צפויה להחזיק ב-30% מהנכס שהעתודות בו מוערכות ב-3.8 מיליון חביות נפט ו-123 BCM של גז טבעי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קידוח נפט
יורם גביזון

חברת אלון גז שבשליטת קבוצת אלון מנהלת מו"מ עם קבוצת משקיעים להשתתפות במכרז לרכישת נכס נפט וגז מניב בארה"ב. חלקה של אלון גז בנכס, אם המו"מ יתגבש לעסקה, צפוי להיות 30%. דו"ח המשאבים של NSAI, חברת ייעוץ שמספקת אומדנים לעתודות נפט וגז במאגרים, מאפריל 2017 קבע שהיקף המשאבים המוערכות של הנכס הוא 3.8 מיליון חביות נפט ו-123 BCF (מיליארד רגל מעוקב). אלון, שמנוהלת על ידי אלי משגב, מציינת שבשלב זה טרם סוכמו התנאים המסחריים בין אלון גז לקבוצת המשקיעים ובין קבוצת המשקיעים לבעלי נכס הנפט.

אלון גז דיווחה בשבוע שעבר שהיא מנהלת מגעים ראשוניים לרכישת 15% מהשותף הכללי בשותפות המוגבלת רציו חיפושי נפט, שנסחרת בבורסה בת"א בשווי של 2.8 מיליארד שקל. השותפות המוגבלת מחזיקה ב-15% מהזכויות בפרוייקט הגז לווייתן וכן ב-15% מהרישיונות דולפין וערן ו-70% מהזכויות ברישיון רועי.

השותף הכללי היא בעלת השליטה בשותפות המוגבלת רציו חיפושי נפט. השותף הכללי נמצא בבעלות ד.ל.י.ן (34%) שבבעלות יאיר וליגד רוטלוי, חירם לנדאו שבבעלות ישעיהו לנדאו, יונה צפירי (8.5%), הגיאולוג איתן אייזנברג (8.5%) ושלמה שוקרון (15%), שאת מניותיו מעוניינת אלון גז לרכוש. כך שאם אלון גז תרכוש את זכויותיו היא תזכה ב-0.225% מהזכויות בלווייתן.

השותף הכללי זכאי לדמי מפעיל בגובה של 7.5% מהוצאותיה של השותפות המוגבלת בגין חיפושי נפט וגז, וכן לתמלוג על של 6% מחלקה של השותפות המוגבלת בהכנסות מהפקת נפט וגז - עד להחזר הוצאותיה בגין חיפושי נפט וגז, ותמלוג של 8% מחלקה ברווחים מהפקת הנפט והגז. יחד עם זאת, על פי הסכם המייסדים שנערך בין בעלי המניות של השותף הכללי נקבע שהשותף הכללי יעביר לאיתן אייזנברג מחצית מתמלוג העל, כלומר 3% מההכנסות מנפט וגז ו-4% מחלקה של השותפות המוגבלת ברווח.

אלון גז, שנסחרת בשווי של 1.1 מיליארד שקל מחזיקה ב-4% מהזכויות בפרויקט הגז תמר. החברה הרוויחה 30 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2017, בהשוואה לרווח של 24 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker