אחרי פסגות ומכבי תל אביב: חגי בדש מקים בית השקעות

בית ההשקעות יתמחה בקרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ותאגידים ■ אבישי הרצנו, מנהל השקעות בנוסטרו של קבוצת הראל, ימונה לסמנכ"ל השקעות. בדש יכהן כמנכ"ל בפועל בנוסף להיותו הבעלים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי בדש
צילום: אייל טואג

חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר, מקים בית השקעות חדש. בדש, שפרש לפני מספר חודשים מתפקיד מנכ"ל מכבי תל אביב לאחר שנתגלעו חילוקי דעות בינו לבין הבעלים, החליט לקרוא לבית ההשקעות החדש שהוא מקים פורטה, כלומר חוזקה (FORTE).

בית ההשקעות ינהל קרנות נאמנות, תיקי השקעות ובשלבים הבאים צפוי להיכנס לפעילות של ניהול חיסכון ארוך טווח: גמל להשקעה, קרנות השתלמות וקופות אישיות (IRA). את קרנות הנאמנות בדש מתכנן להקים כהוסטינג באחת מחברות קרנות הנאמנות הגדולות המתמחות בתחום: מיטב דש או אלומות. נסביר כי הוסטינג מאפשר למנהל השקעות לנהל פעילות קרנות נאמנות כאשר את כל מלאכת התפעול, הבקרה והרגולציה מבצעת חברת הקרנות המארחת. מדובר בהליך זול יותר מאשר להקים חברת קרנות מהיסוד.

בשיחה עמו מציין בדש כי "בשנים האחרונות אנו חווים עלייה במודעות הציבור לניהול השקעות, הסטה של כספים מפיקדונות למוצרים פיננסים וצמיחה משמעותית של בתי השקעות הבולטים בתשואות". בדש מוסיף כי "סביבת הריבית הנמוכה, לצד השינויים המהותיים במגמות הכלכליות והמבניות בתעשיית ניהול הנכסים והשירותים הפיננסים, הם שהובילו להחלטה להקים את בית ההשקעות החדש - פורטה”.

בדש מתייחס לחברות כמו ילין לפידות או אלטשולר שחם, שבזכות ניהול השקעות איכותי הצליחו לאורך שנים להתברג לראש רשימת המגייסים הגדולים בתחומי הגמל, הפנסיה וקרנות הנאמנות, ומנהלות כיום נכסים של כ-70 מיליארד שקל כל אחת. 

חשוב לציין שההצלחה של בתי השקעות אלו לא הייתה מיידית, ונדרשו שנים רבות של הוכחת ביצועים עדיפים על פני מנהלי השקעות אחרים לפני שהכספים זרמו אליהם.

מי שנשכר לשמש כמנהל השקעות ראשי הוא אבישי הרצנו (38), מנהל השקעות אשר בשש השנים האחרונות ניהל את ההשקעות בנוסטרו של הראל ביטוח ולפני כן שימש כאנליסט בחטיבת ההשקעות של קבוצת הראל. להרצנו 12 שנות ניסיון בתחומי אנליזה, מחקר וניהול השקעות. בדש מתכנן לגייס בשלב הראשוני כ-10-8 עובדים, כאשר ההתמחות אמורה להיות בתחום ההשקעות. על מלאכת השיווק יהיה מן הסתם בדש אמון. כרואה החשבון שמייצג את בית ההשקעות נבחרה חברת ראיית החשבון ארנסט ויאנג.

בדש (43) הוא בעל ניסיון רב בשוק ההון. בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, ופרש בספטמבר אשתקד, לאחר חמש שנים כמנכ"ל ו-16 שנים בחברה. במקביל לתפקידו בפסגות, כיהן כיו"ר איגוד בתי ההשקעות, מיום הקמתו בשנת 2013.

לבדש היכרות רבת שנים עם ערוצי ההפצה השונים - יועצי ההשקעות בבנקים וסוכני הביטוח וכן עם משקיעים אסטרטגיים.

ומי הקרן הטובה והגרועה של בתי ההשקעות ב-2017? לחצו כאן לעמוד שמציג את כל המספרים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום