בעלי איגרות החוב של אלון אישרו הסדר חוב של 1.8 מיליארד שקל

ההסדר אושר ברוב של 97% ■ על פיו, אם בעלי השליטה בחברה יצליחו לגייס את הסכום, אלון תקצה למחזיקי האג"ח 25% ממניותיה בלא תמורה, ואם לא יצליחו - הבעלות המלאה בחברה תועבר למחזיקי האג"ח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרגא בירןצילום: אמיל סלמן

מחזיקי איגרות החוב מסדרה א' של חברת אלון אישרו ברוב של 97% את הסדר החוב של החברה, בהיקף של 1.8 מיליארד שקל. החברה נשלטת על ידי חברת ביילסול שבבעלות שרגא בירן ודודי ויסמן (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%).

על פי חברת הרמטיק, הנאמן על סדרת איגרות החוב, בהצבעה שהתקיימה בשבוע שעבר השתתפו 91% מבעלי האג"ח. הסדר החוב מבוסס על התחייבות של בעלי השליטה להזרים לאלון מיידית 40 מיליון שקל, בתמורה לארכה שתינתן להם לגיוס 120 מיליון שקל עד סוף ספטמבר 2017.

ההסדר קובע שאם בעלי השליטה יצליחו לגייס את הסכום, אלון תקצה למחזיקי האג"ח 25% ממניותיה בלא תמורה, ואם לא יצליחו - הבעלות המלאה בחברה תועבר למחזיקי האג"ח, בלא התדיינות משפטית נוספת. אלון גם התחייבה לפרוע 400 מיליון שקל מחובה למחזיקי האג"ח עד ספטמבר 2018, כשהיתרה תיפרס לשבעה תשלומים שווים של 142 מיליון שקל - מ-2019 עד 2025, ותשלום אחד של 426 מיליון שקל ב-2026.

עוד נקבע במתווה כי למחזיקי האג"ח תינתן הזכות למנות שני דירקטורים מתוך שישה. אלון גם התחייבה לשעבד את כל נכסיה למחזיקי האג"ח, וכן למכור את אחזקותיה (29%) בחברה שמפעילה את כביש 6, ואת מניותיה (8%) בחברת דור אלון עד תחילת 2019. מימוש מניותיה של אלון בחברת אלון גז (79.6%), שמחזיקה בזכות ל–4% מרווחי שותפות הגז תמר, ובמניות חברת דלק (US (9.7% עד אוקטובר 2017, יצריך את תמיכת אחד מנציגי המחזיקים באג"ח בדירקטוריון החברה.

קודם להצבעה על ההסדר, הגיעה אלון להסכם עם בנק הפועלים ורשות המסים בנוגע לתביעותיהם מהחברה. במסגרת ההסכם, אלון תעביר 85 מיליון שקל לבנק הפועלים בגין חוב של 155 מיליון שקל. מקור החוב הוא בהעמדת ערבות של אלון לחברה הבת אלון קמעונאות, לצורך קבלת הלוואה לרכישתה של החברה הנכדה מגה קמעונאות. בנוסף, אלון תשלם 87.5 מיליון שקל לרשות המסים כדי לסיים את תביעותיה של הרשות בנוגע לרווח שנבע לאלון ממכירת חברת אלון US לחברת דלק US.

שרון זאורבך מנכל MNS משמש כיועץ הכלכלי של אלון להסדר החוב ולהוצאתו אל הפועל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker