נכט ופטרבורג מפרסמים הצעת רכש לאלקוברה בפרמיה של 50%; המניה מזנקת

על פי ההצעה, חברת אלקוברה שנסחרת כיום בשווי של 31 מיליון דולר תתמזג עם חברת ריגנרה, ששוויה לצורך המיזוג נקבע על 95 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינטצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

בעלי המניות של חברת אלקוברה שראו בחודשים האחרונים את המניה מידרדרת בעקבות סכסוך משפטי בין הנהלת החברה לקרן ברוש עשויים למצוא פתרון לתהליך המתמשך של השמדת הערך בחברה.

בעלי המניות של חברת Regenera Pharma שבשליטת חברת אינטרקיור הבורסאית וקרן aMoon שמנוהלת על ידי ד"ר יאיר שינדל ונשלטת על ידי מריוס נכט, פירסמו הצעה רכש בדרך של מיזוג לבעלי מניותיה של אלקוברה.

על פי ההצעה, חברת אלקוברה שנסחרת כיום בשווי של 31 מיליון דולר תתמזג עם חברת ריגנרה. המיזוג יתבצע לפי שווי חברה של 47.5 מיליון דולר לאלקוברה, כלומר פרמיה של 51% ביחס לשווי השוק של אלקוברה. בתגובה, עולה מניית אלקוברה ב-11.4% בשלב הפרה-מסחר בנאסד"'ק.

ריגנרה שמוחזקת על ידי חברת אינטרקיור ועל ידי קרן aMOON של מריוס נכט (24% לכל אחת מהן) קבעה שהמועד האחרון שבו יוכלו בעלי מניותיה של אלקוברה להיענות להצעה יהיה ה-15 ביוני.

מנכ"ל טבע הזמני, יצחק פטרבורגצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ריגנרה הוקמה על בסיס מחקריו של ד"ר צדיק חזן שבמהלך טיפולי עור שמבוססים על תמציות של גזע אלת המסטיק, גילה שחולים זקנים שקיבלו את הטיפול על שטח העור חוו שיפור קוגניטיבי משמעותי. בעקבות תצפית זו העריך ד"ר חזן שלחומר הפעיל שמבוסס על מיצויים מאלת המסטיק יש פוטנציאל לחידוש תאי ומכאן שמה של החברה.

ההתוויה הראשונה שבה בחרה החברה הוא מחלת NAION משום שבשל נדירותה ניתן להסתפק בניסויים קליניים מצומצמים ומהירים יחסית. על פי הערכות, עשויה ריגנרה להשלים בכוחות עצמה את הניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע בהשקעה צנועה יחסית של 8-10 מיליון דולר ובמקביל יש בכוונתה להתחיל בניסויים בהתוויות משמעותיות יותר של הידרדרות מערכת העצבים המרכזית כמו פרקינסון.

שוויה של חברת ריגנרה לצורך המיזוג נקבע על 95 מיליון דולר כך שבתום המיזוג יחזיקו בעלי מניותיה של ריגנרה ב-67% ממניותיה של אלקוברה, ובעלי מניותיה הנוכחיים של אלקוברה יחזיקו ב-33% ממניותיה של החברה הממוזגת.

כחלק מתהליך המיזוג, מציעים בעלי מניותיה של ריגנרה לבעלי מניותיה של אלקוברה לרכוש מהם את מניותיה של החברה לאחר המיזוג ב-10 מיליון דולר, לפי שווי של 142 מיליון דולר לחברה הממוזגת. אלקוברה מחזיקה כיום בקופתה 37 מיליון דולר כך שהמיזוג יאפשר לריגנרה להפוך בזמן קצר לחברה שנסחרת בנאסד"ק ומחזיקה ביתרת מזומנים שתאפשר המשך הפיתוח הקליני של תרופת הדגל שלה כולל ביצוע ניסוי קליני בשלב השלישי והמכריע במוצר המוביל שלה RPH201. מדובר במוצר לטיפול בחולי NAION מחלה בה נגרם נזק קבוע לעצב הראייה.

מספר הנפגעים מהמחלה הוא 8,000 איש מדי שנה בארה"ב ו-240 אלף איש חולים בעולם כולו ללא כל מענה רפואי. החברה פירסמה תוצאות חיוביות בניסוי הקליני בשלב השני בסוף 2016 כאשר 4 מ-11 מטופלים חוו שיפור של 3 שורות במדד חדות הראייה (BCVA) בעקבות מתן זריקה תת עורית פעמיים בשבוע במשך 6 חודשים. היו"ר הנוכחי של ריגנרה הוא מריוס נכט וסגן היו"ר הוא המנכ"ל הזמני של טבע, פרופסור יצחק פטרבורג.

ריגנרה שמוחזקת על ידי חברת אינטרקיור ועל ידי קרן aMOON של מריוס נכט (24% לכל אחת מהן) קבעה שהמועד האחרון שבו יוכלו בעלי מניותיה של אלקוברה להיענות להצעה יהיה ה-15 ביוני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker