קרן הגידור ספרה רכשה מניות חנן מור ב-5.7 מיליון שקל

הקרן, המנוהלת על ידי אורי גולדפרב, רכשה אתמול כ-3.1% מחברת הנדל"ן ■ חנן מור ואבי מאור, בעלי השליטה, מכרו את המניות דרך חברת האחזקה שלהם

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
גיא ארז
גיא ארז

קרן הגידור ספרה, אחת מקרנות הגידור הוותיקות בישראל, החלה להשקיע בחברת הנדל"ן  חנן מור.

ספרה, המנוהלת על ידי אורי גולדפרב רכשה אתמול כ-3.1% ממניות חנן מור, בהיקף של 5.68 מיליון שקל. המכירה בוצעה מחוץ לבורסה, לפי מחיר של 14.2 שקל למניה, מחיר הנמוך בכ-3.3% ממחיר הסגירה שלה אתמול.

אורי גולדפרב
אורי גולדפרב, מנכ"ל ספרהצילום: יוסי זליגר

מכירת המניות בוצעה באמצעות חנן מור ואבי מאור, בעלי השליטה בחברת חנן מור השקעות, שרכשו את המניות מהחברה ומכרו אותן מחוץ לבורסה. חנן מור השקעות מחזיקה כעת בכ-73.3% מחברת הנדל"ן.

בשנה שעברה טיפסה מניית חנן מור בכ-65%, אך מתחילת השנה היא עלתה ב-4.2% בלבד לשווי של כ-186 מיליון שקל, לעומת כ-15% במדד הנדל"ן, בו היא נסחרת.  תשואת המדד בשנת 2016 עמדה על 17%.

חנן מור, שנוסדה בשנת 2006, פועלת בתחום ייזום למגורים, ולאחרונה החלה לפעול בתחום הנדל"ן המסחרי. החברה החברה יוזמת ומשווקת כיום קרוב ל-1,600 יחידות דיור ב-9 פרויקטים במרכז הארץ, ויוזמת 8 פרויקטי נדל"ן למסחר בחריש, מודיעין, אריאל וראשון לציון.

בתחילת השבוע העלה בית ההשקעות ווליו בייס את מחיר היעד שלו למניית חנן מור מ-17 שקל למניה ל-20 שקל למניה.

חנן מור
חנן מור

מחיר זה גבוה בכ-36% ממחיר הבסיס שלה הבוקר (ה'). המלצת בית ההשקעות נשענה על הרווח הגולמי הצפוי של החברה ממכירת יחידות דיור, וכניסתה של החברה לייזום נכסים מניבים. "זו החלטה נכונה שתייצר לחברה בעתיד תזרים קבוע שיהווה עוגן ויקל על הייזום בתחום המגורים". נכתב בסקירה. "כלכלני וליו בייס רואים בחיוב את הזכייה של החברה במכרזי מחיר למשתכן במודיעין וראשון לציון ומעריכים את הסיכון בהם כנמוך בשל העובדה שהם נמצאים באזורי ביקוש מה שיקל מאוד על המכירה של הדירות".  על רקע העלאת מחיר היעד, קפצה המניה בימים ראשון ושני בכ-11.7% במחזורי מסחר גבוהים, לאחר שנפלה ב-7.9% ביום חמישי שעבר.

קרן ספרה, אשר הוקמה בשנת 2004 על ידי השותפים המנהלים ישראל מור, דורון בריין ורון סנטור, החלה בתחילת השבוע שעבר במו"מ לרכישת 10% מהשלד הבורסאי סוהו נדל"ן תמורת 4.2 מיליון שקל. הקרן מנהלת שלוש קרנות גידור: Sphera Fund המתמחה באסטרטגית לונג־שורט על מניות של חברות ישראליות וקשורות לישראל ומנהלת נכסים ב-1.6 מיליארד שקל; Sphera Global Health Care Fund המתמחה באסטרטגית לונג־שורט על מניות בתעשיית התרופות העולמית ומנהלת נכסים ב-1.8 מיליארד שקל; ו-Sphera Small Cap Fund המתמחה באסטרטגיית לונג-שורט על מניות של חברות ישראליות בעלות שווי שוק נמוך, ומנהלת נכסים ב-230 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker