אפקון ובסט יבנו פרויקט של 380 מיליון שקל בפתח תקוה

החברה שבשליטת עתליה שמלצר חתמה על הסכם שלפיו תהיה הקבלנית הראשית בפרויקט "גלובל טאוורס" של מגדלי ישראל, שיכלול מגדל של 120 אלף מ"ר

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

החברה הבורסאית אפקון החזקות שבשליטת עתליה שמלצר (62%) דיווחה אתמול למשקיעים בבורסה כי חתמה על הסכם שלפיו היא תשמש קבלן ראשי בפרויקט בפתח תקוה שייבנה בהשקעה של 380 מיליון שקל. הפרויקט המדובר הוא "גלובל טאוורס" של חברת הנדל"ן המניב הפרטית מגדלי ישראל, ואפקון תבנה אותו יחד עם בסט נדל"ן.

ישראל רייף, יו"ר אפקוןצילום: אסף לב

הפרויקט בפינת הרחובות רבין וז'בוטינסקי, צפוי לכלול בשלב ראשון 120 אלף מ"ר של משרדים וכן שטחי מסחר וחניון תת קרקעי. משרד האדריכלות שתיכנן את הפרויקט הוא יסקי מור סיון. השלב הראשון של הפרויקט יכלול מגדל אחד, שאמור להיבנות בתוך 34 חודשים ממועד תחילת הבנייה, וכן תשתית למגדל נוסף.

אפקון בנייה, חברה בת של אפקון, תקים לצורך הבנייה חברה בת משותפת עם חברת בסט נדל"ן, שתחזיק במחצית מהזכויות, אך תהיה זכאית לשני שלישים מהרווחים.

מגדלי ישראל, שבשליטת המשפחות וסרמן ושפר, מחזיקה ומנהלת נכסים בתל אביב, חיפה, רמת גן, חולון, הרצליה, בני ברק עפולה ופרדס חנה. בין הנכסים הבולטים של החברה - בית שערי משפט ובית הפניקס בחיפה, בית קלקא בתל אביב וכן בניין ברחוב הברזל ובית התאומים ברמת גן.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

אפקון הופכת בהדרגה בשנה וחצי האחרונות מקבלנית מערכות אוטומציה וחשמל לקבלנית ראשית בפרויקטים גדולים בתחום הבנייה, עם דגש על בניינים חכמים. הפרויקט הבולט ביותר של החברה בתחום זה הוא קמפוס משרדים ומעבדות שהיא מקימה עבור אינטל, גם כן בפתח תקוה, בתמורה כוללת של 400 מיליון שקל (כולל מכירת הקרקע לאינטל).

מניית אפקון סבלה מירידה במחירה בחודשים האחרונים של 2016, אך מתחילת 2017 היא שבה למסלול של עלייה, בהתאם למגמה ארוכת הטווח שלה. כך, המניה טיפסה ב-12 החודשים האחרונים ב-35%, והשלימה עלייה של יותר מ-200% בשלוש שנים. בעקבות זאת, שווי השוק של החברה מסתכם ב-808 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker