בנק ישראל מעוניין בהקמת תשתית סליקה לשימוש באמצעי תשלום מתקדמים

הדו"ח הסופי של הוועדה לקידום אמצעי תשלום מתקדמים ממליץ לאפשר לגורמים חוץ־בנקאיים גישה לתשתית מערכת התשלומים, שתחבר אותם ישירות לצרכן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מערכת תשלום מתקדמת בבריטניה
מערכת תשלום מתקדמת בבריטניהצילום: בלומברג

הוועדה הבין־משרדית לקידום השימוש באמצעי תשלום מתקדמים, בראשות עירית מנדלסון, פירסמה אתמול את הדו"ח הסופי שלה — שממליץ על הקמת תשתית סליקה מרכזית לצד תשתית תקשורת לאומית מאובטחת, לביצוע תשלומים באמצעים מתקדמים.

הוועדה הוקמה ב–2014 במטרה להסדיר את השימוש באמצעי תשלום מתקדמים במשק. לפי בנק ישראל, "הקמת תשתית סליקה מרכזית בישראל תאפשר זמינות גבוהה לביצוע תשלומים מתקדמים; הגברת התחרות במערך התשלומים בישראל, על ידי כך שהגישה למערכות תורחב לגופים שאינם בנקים ובאמצעות הרחבת סוגי הפעולות שניתן לבצע ללא שימוש בכרטיסי חיוב; הגברת יעילות תהליך התשלומים בישראל; והגברת היתירות של מערכות התש­לו­מים הקמעוניות".

מערכת סליקת העסקות המתוכ­נ­נת תאפשר, בין השאר, ללקוחות פרטיים לשלם על סל קניות במר­כול באמצעות כסף שניתן יהיה לטעון בארנק דיגיטלי בתיווך אותה מערכת שתוקם, ושאמורה לתווך בין הסוחר לבין הצרכן הסופי — ללא תיווך של הבנקים.

בראש הוועדה הבין־משרדית עמדה מנדלסון, מנהלת מחלקת החשבות ומערכות התשלומים והסליקה בבנק ישראל — והשתתפו בה נציגים מטעם משרד ראש הממשלה, בנק ישראל, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, רשות המסים, משרד המשפטים, רשות ההגבלים העסקיים, מערך הסייבר הלאומי, פרקליטות המדינה, משטרת ישראל, משרד האוצר ועוד.

ביצוע תשלומים ללא מגע יד אדם

במהלך דיוני ועדת המשנה של הוועדה הבין־משרדית גובשו העקרונות לאסדרת שירותי התשלום המתקדמים בישראל — בין היתר בהתבסס על האסדרה האירופית בתחום, PSD(Payment Services Directive), תוך ביצוע התאמות לשוק המקומי. המלצה נוספת מתייחסת לקידום של ביצוע תשלומים ללא מגע יד אדם בנקודות מכירה בחנויות, בסיוען של אפליקציות שיותקנו במכשירי סלולר.

בנוסף לכך, חברי הוועדה מציינים כי בשל השימוש הגובר בצ'קים בישראל, ולנוכח המטרה שהוצבה על ידם לצמצום הכלכלה השחורה — יש לבחון דרכי הטמעה כמו תחליף דיגיטלי לצ'ק המסורתי, כולל התאמה של התשתית הטכנולוגית והמשפטית הנחוצה. המלצה נוספת של הוועדה מדברת על "קידום חינוך צרכני ויצירת אמון של הצרכנים באמצעי תשלום מתקדמים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker