אלון רבוע כחול פירסמה הצעת רכש לנעמן בפרמיה של 20% על הונה העצמי

אלון רבוע כחול מחזיקה כיום ב-77.5% ממניות נעמן, ומציעה לרכוש את יתרתן בתמורה כוללת של 16.9 מיליון שקל ■ עם מימוש הצעת הרכש תחזיק אלון רבוע כחול ב-95% ממניות נעמן - ותוכל להביא למחיקתה מהמסחר בבורסה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
יורם גביזון

חברת אלון רבוע כחול, בבעלותו של מוטי בן משה, פירסמה הצעת רכש למניות חברת נעמן שעוסקת בייבוא ושיווק כלי מטבח, חפצי נוי ומתנות, וכן בייבוא ושיווק מוצרי טקסטיל.

אלון רבוע כחול מחזיקה כיום ב-77.5% ממניותיה של נעמן, ומציעה לרכוש את יתרת מניות החברה שמוחזקות על ידי הציבור - במחיר של 4 שקלים למניה ובתמורה כוללת של 16.9 מיליון שקל. מחיר הצעת הרכש גבוה ב-12.2% ממחיר המניה בבורסה ביום המסחר האחרון לפני פרסום הצעת הרכש; ב-17% מהמחיר הממוצע של המניה ב-6 החודשים האחרונים; וב-21% מההון העצמי למניית החברה.

ביצוע הצעת הרכש מותנה בהיענות מינימלית של בעלי מניות המחזיקים ב-17.5% ממניות החברה. באופן זה, אלון רבוע כחול תחזיק בתום הצעת הרכש ב-95% לפחות ממניותיה של נעמן, ותוכל לבצע הצעת רכש כפויה במחיר הצעת הרכש ליתרת המניות - ולמחוק אותן מהמסחר בבורסה.

הצעת הרכש מבוססת על הערכת שווי שביצע רו"ח שרון זאורבך, מנכ"ל ושותף בחברת הייעוץ MNS, לבקשת דירקטוריון אלון רבוע כחול. החברה הסבירה בהודעתה לעיתונות שהצעת הרכש נובעת מהסחירות הדלה במניית נעמן (3,000 שקל ליום בשנתיים האחרונות), בעלויות הניהול של חברה ציבורית, בתחרות הגוברת וסף הכניסה הנמוך לשיווק כלי מטבח וטקסטיל לבית.

רו"ח זאורבך העריך שמחזור המכירות של נעמן יצמח ב-20% בשנים 2020-2016 ל-353 מיליון שקל; וכי הרווח התפעולי של החברה יגדל ב-156% ל-28 מיליון שקל ב-2020, חרף התחרות הגוברת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום