קשת מתרחבת בחו"ל: תנסה לגייס 20 מיליון דולר להשקעה בהפקות טלוויזיה

קשת אינטרנשיונל, הזרוע הבינלאומית של זכיינית ערוץ 2, המתמחה במכירת תכנים לחו"ל ובשיתוף פעולה עם רשתות זרות, תצא לסבב גיוס בקרב חברות ביטוח ובתי השקעות בישראל

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
״הומלנד״. גרסה אמריקאית ל”חטופים" הישראליתצילום: JoJo Whilden/SHOWTIME / yes
אורי תומר

קשת אינטרנשיונל (KI), זרוע הפצת התכנים הבינלאומית של זכיינית ערוץ 2 קשת, מקימה שותפות השקעה בתוכן טלוויזיוני לשם גיוס כסף מהגופים המוסדיים. בעוד כשבוע תתחיל החברה בסבב גיוס משקיעים  (Road Show) בקרב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל — בתקווה לגייס 20 מיליון דולר לפחות.

הכסף שיגויס, בליווי חברת החיתום וההשקעות רוסאריו קפיטל, מיועד להשקעה בהפקות של תוכן טלוויזיוני לשוק הבינלאומי. בשנים האחרונות נהפכה קשת אינטרנשיונל לשחקנית בולטת בזירה הבינלאומית, והיא משתפת פעולה עם גופי תוכן גדולים מחו"ל.

הסכום הדרוש יגויס במודל של שותפות מוגבלת: הכסף לפעילות ההפקות יגיע מהמוסדיים, שישמשו כשותפים המוגבלים, והניהול של הפעילות יבוצע על ידי חברה בת ייעודית של קשת אינטרנשיונל, שתשמש כשותף הכללי.

לפי הערכות, ההשקעה בכל פרויקט של השותפות תסתכם ב–2.5 מיליון דולר לפחות. כלומר, הסכום המינימלי שמבקשת קשת לגייס יאפשר הפקה של כשמונה פרויקטים.
הגיוס יתבצע ללא תשקיף, משום שאין הכרח לפרסם תשקיף כאשר הכוונה היא לגייס כסף ממספר גופים הנמוך מ–35. עם זאת, בקשת נערכים לפרסום מסמך תנאים מפורט שיכלול את כל תנאי ההתקשרות עם השותפים, ומתכוונים להפיק דיווחים שותפים על הפעילות לפי התקן החשבונאי המקובל (IFRS).

השותף הכללי — החברה הבת שתקים קשת אינטרנשיונל — יעניק לשותפות שירותי ניהול, לרבות ניהול הפקה והפצה של התוכן שיופק בחו"ל. חלוקת הרווחים של השותפות צפויה להתבצע כך שהמוסדיים יהיו הראשונים לקבל את החזר ההשקעה בתוספת ריבית של 7%, בהתבסס על הרווחים מההפצה — ולאחר כיסוי ההשקעה יתחלקו הרווחים מההפצה בין קשת אינטרנשיונל (30%) למוסדיים (70%).

מחטופים עד כפולים

קשת אינטרנשיונל היא חברה בת בבעלות מלאה של קשת, שהוקמה ב–2012 כדי למנף את ההצלחה של קשת בשיווק תכנים ופורמטים טלוויזיוניים לחו"ל. החברה הוקמה, בין השאר, על רקע ההצלחה הבולטת של הסדרה "הומלנד" ברשת האמריקאית שואו־טיים (מקבוצת CBS), שהתבססה על הסדרה הישראלית "חטופים". הגרסה האמריקאית עסקה בחייל אמריקאי שחוזר מהשבי בעיראק.

"הומלנד" עלתה לשידור בארה"ב ב-2011, שנה לאחר שהחל שידורה של הגרסה הישראלית בטלוויזיה המקומית. הסדרה זכתה בארה"ב לשיעורי צפייה גבוהים ולשבחים ממבקרי הטלוויזיה, וקיבלה פרסי אמי וגלובוס הזהב.

קשת אינטרנשיונל הצליחה בשנים האחרונות למכור בחו"ל פורמטים ישראליים נוספים, ובהם הריאליטי המוזיקלי "הכוכב הבא" ודרמת המתח "כפולים" — כשאחת ההצלחות הבולטות האחרונות היא ההפקה של הסדרה הבריטית המצליחה "The A Word", המבוססת על הסדרה הישראלית "פלפלים צהובים" ועוסקת בהתמודדות בני המשפחה עם אוטיזם של אחד הילדים.

הגרסה הבריטית הופקה על ידי קשת אינטרנשיונל בשיתוף פעולה עם BBC ועלתה לאוויר ב–2016. באחרונה שווקה הגרסה הבריטית לשידור בעשרות ערוצים בעולם.

מלבד הפעילות המבוססת על תכנים שפותחו בישראל, קשת אינטרנשיונל פועלת בשוק הפורמטים הטלוויזיוניים הבינלאומי גם בדרך של רכישת זכויות לפורמטים שפותחו במקומות אחרים, ושימוש בזכויות אלה בשוקי התוכן הטלוויזיוני הבינלאומיים.

הפקות עם NBC ו–HBO

שוקי היעד העיקריים של קשת הם ארה"ב, קנדה, מקסיקו, בריטניה, הודו וסין. החברה פועלת בחו"ל בין השאר באמצעות חברות בנות בגרמניה, מקסיקו, סין והונג קונג (קשת אסיה), בריטניה וארה"ב. בנוסף, החברה הקימה באחרונה גם חברה בת בתחום משחקי המחשב (גיימינג).

בשוק האמריקאי משתפת קשת אינטרנשיונל פעולה בתחום ההפקה עם הרשתות NBC ,CBS ורשת הכבלים HBO — שלושתן עובדות עמה על סדרות בימים אלה. הסדרה המשותפת עם HBO אמורה להצטלם בישראל בקרוב, והסדרות המשותפות עם הרשתות האחרות עברו באחרונה בהצלחה את שלב הפיילוט, ומתקדמות להפקה משותפת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker