אלוט זינקה ב-6% - בעקבות מכירת אחת ממתחרותיה

התחום של אלוט דועך, אך המתחרה שלה, סנדוויין הקנדית, נמכרה תמורת 480 מיליון דולר ■ מחיר המניה בעסקה משקף פרמיה של 20% על מחיר סנדוויין בשוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: הדר כהן

אלוט תקשורת נמצאת בשנים האחרונות האחרונות במשבר עקב דעיכה של פעילותה המסורתית — ניתוח תכנים של חבילות דאטה ברשתות התקשורת (Deep-Packet Inspection) וניתוב התעבורה. הסיבה לחולשה נובעת ממעבר במדינות המפותחות לרשתות דור רביעי, והעובדה כי דרך הפעולה שלה מנוגדת לעיקרון הניטרליות של רשת האינטרנט.

ואולם למרות הקשיים בתחום, אחת המתחרות של אלוט — חברת סנדוויין (Sandvine) הקנדית — הודיעה שלשום כי היא עומדת להירכש בידי קרן וקטור האמריקאית, שרכשה בעבר את אלדין הישראלית. סכום המכירה הוא 483 מיליון דולר, כשמחיר המניה בעסקה משקף פרמיה של 20% על מחירה בשוק. המשקיעים סבורים, כנראה, כי אלו בשורות טובות לאלוט, וכי יש סיכוי שגם אותה יקנו. בעקבות זאת טיפסה אתמול מניית אלוט בתל אביב ב–6.1%.

אלוט בעצמה חיפשה רוכש בשנה האחרונה, אך ככל הידוע המגעים שניהלה עם רוכשות פוטנציאליות לא הבשילו לכדי משא ומתן רציני. גם מתחרה נוספת של אלוט, חברת Procera, נרכשה לפני כשנתיים בידי חברת הפרייבט אקוויטי פרנסיסקו פרטנרס תמורת 240 מיליון דולר.

אלוט נסחרת בתמחור מאוד אטרקטיבי בעבור רוכשות פוטנציאליות. שווי החברה הוא 160 מיליון דולר, ובנטרול המזומנים שבקופתה שווי הפעילות הוא 50 מיליון דולר. זהו שווי נמוך מאוד לחברה שצפויה להציג הכנסות שנתיות של 90 מיליון דולר. הדבר נובע מכך שהחברה לא צפויה לצמוח ב-2017, שנה שלישית ברציפות.

גם סנדוויין לא צמחה בשנתיים האחרונות, והכנסותיה ב–2016 הסתכמו ב–120 מיליון דולר. סנדוויין סבלה גם מירידה ברווח הנקי, שנפל מ–41 מיליון דולר ב–2015 ל–13 מיליון דולר ב–2016. זאת, בניגוד לאלוט שמציגה הפסדים.

שתי החברות נמצאות אמנם בתחום דועך, אך הן ממוקמות במקום אסטרטגי ברשת התקשורת, ויודעת לזהות את התוכן שמועבר בהן. לכן הן מנסות לנצל את היכולות שלהן כדי להציע מוצרי ערך מוסף לחברות התקשורת, וכך לחזור ולצמוח. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות מוצרי אבטחה לתחום המובייל, שכן הן יודעות לזהות את התוכן שמועבר ולבחון אם הוא נגוע.

הרבעון הראשון של 2017 לא נראה אמנם מעודד — החברה פיספסה את תחזיות ההכנסות והרווח — אך נכון לעכשיו, ההנהלה עדיין אופטימית לגבי המשך השנה, ובעיקר המחצית השנייה של 2017. לכן ההנהלה גם אישררה את התחזית השנתית.

הכנסות החברה הסתכמו ב-18.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017 — ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. ההפסד הנקי החשבונאי (GAAP) הסתכם ב–5.1 מיליון דולר, לעומת 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב–3.6 מיליון דולר, 11 סנט למניה בדילול מלא, לעומת הפסד נקי של 1.8 מיליון דולר, 6 סנטים למניה בדילול מלא, ברבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker