"טבע מפטרת אשה שמקבלת 12 אלף שקל בחודש - כשיש מנהלים עם 52 אלף שקל ביום"

המהדורה המרכזית של תאגיד השידור "כאן" שידרה הערב הקלטות שבהן נשמע יו"ר ועד עובדים בטבע, דני שבתאי, טוען בין השאר: "כמות מנהלים ללא שום צורך והיגיון עסקי" ■ טבע: "לחברה תרבות ארגונית ויחסי עבודה אשר מטפחים דיאלוג בלתי אמצעי ושקוף בין ההנהלה לעובדיה"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל טבע
TheMarker Online

המהדורה המרכזית של תאגיד השידור "כאן" חשפה הערב (ה') הקלטות של יו"ר ועד אתר הנהלת טבע, דני שבתאי, שבהן נשמע תוקף בחריפות את חברי הנהלת החברה ואת התנהלותה. "האמרה השולטת היום בקרב כולם היא ש'נושאת המטוסים' שטה לה ללא הגאים", אמר שבתאי. "אף אחד בהנהלה לא השכיל עד היום לזהות שקיים נתק מוחלט בין דרג המנהלים הבכיר בטבע לבין שכבת הביניים".

בהמשך מתח שבתאי ביקורת אישית על מנכ"ל טבע, יצחק פטרבורג, שהחליף בפברואר את ארז ויגודמן: "אנחנו שמחים שאתה זה שיושב על כיסא המנכ"ל היום. אני חייב להיות כנה ולומר לך שאף אחד מאתנו לא שוכח שאתה היית יו"ר הדירקטוריון של כל הלה לה לנד שהיה פה בשנתיים האחרונות". מניית החברה צנחה בכ-50% בשנתיים האחרונות.

מנכ"ל טבע, יצחק פטרבורגצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

לדברי שבתאי, החברה עומדת בפני גל קיצוצים. "מונחת בימים אלה על שולחני בקשה לאפשר פיטורים של עובדת מצוינת", אם חד הורית בת 55. היא מרוויחה משהו כמו 12 אלף שקלים בחודש. סיום עבודתה בטבע הוא חורבן אישי. בתקשורת מוזכרים לאחרונה בעלי תפקיד בטבע שעובדים בעלות שכר ממוצעת של 52 אלף שקלים ביום. ביום!

"מי שנמצא כאן למעלה כמה שנים משתאה גם הוא מכמות המנהלים שצמחה פה בשנים האחרונות, ללא שום צורך והיגיון עסקי, גופים שלמים עם מערכי כ"א שלמים שאין בהם כל צורך עסקי. שום תרומה לעסקי מכירת התרופות. הנהלה יקרה, בכל הנוגע לצפוי לנו בעתיד הקרב ובא, אני מבקש מכם לשמור על צלם אנוש. אני לא מתיימר לחשוב שיש לי את הכוח למנוע ממנהלים בכירים בטבע לבצע התאבדות מוסרית ולשכוח לרגע שיש להם תפקיד אזרחי מוביל במדינה שלנו. אם הם לא מבינים את זה, אזי ההפסד הוא של כולנו".

ארז ויגודמןצילום: עופר וקנין

מטבע נמסר בתגובה: "לחברת טבע תרבות ארגונית ויחסי עבודה אשר מטפחים דיאלוג בלתי אמצעי ושקוף בין ההנהלה לעובדיה ועם נציגות העובדים וזאת על בסיס של אמון והערכת ההון האנושי אשר תרם רבות לצמיחתה".

לאחר שידור הדברים מסר שבתאי כי "הדברים שהוקלטו בסתר וללא ידיעתי, יש בהם בכדי לשקף את הפתיחות, הכנות והדיאלוג הישיר שהם חלק מהתרבות הארגונית של טבע. צר לי שיש גורמים אינטרסנטים המבקשים לתקוע טריז בין ההנהלה לעובדים, כאשר המציאות שונה לחלוטין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker