ההכנסות של מנרב פרויקטים עלו - והמניה קפצה בתגובה לדו"חות

מניית מנרב פרויקטים טיפסה היום ב-5% בתגובה לעלייה של 12% בהכנסות, אך המחיר עדיין נמוך מהמחיר בהנפקה

אורי תומר
אורי תומר
פרויקט תמ"א 38 של מנרב
פרויקט תמ"א 38 של מנרבצילום: ללא קרדיט
אורי תומר
אורי תומר

מניית חברת הנדל"ן מנרב פרויקטים זינקה היום ב-5% במחזור של כ-3 מיליון שקל בבורסה בתל אביב - בתגובה לדו"חותיה של החברה לרבעון הראשון של 2017, הדו"חות הראשונים שהיא מפרסמת כחברה ציבורית. למרות הזינוק הזה, מחיר המניה נמוך עדיין בכ-2% מהמחיר שבו החלה המניה להיסחר, לפני חודשיים וחצי.

מנרב פרויקטים - שהיא חברה בת (72%) של מנרב אחזקות הבורסאית, רשמה ברבעון הראשון עלייה של 13% בהכנסותיה ביחס לרבעון המקביל, שהסתכמו ב-122 מיליון שקל. העלייה בהכנסות משקפת הכרה בהכנסות מפרויקטים בביצוע, כשהחברה ביצעה כבר אימוץ מוקדם של התקן החשבונאי IFRS 15, שמאפשר לה להכיר בהכנסות מדירות שנמכרו בהתאם להתקדמות של הבנייה, ולא להמתין למסירת המפתח. הרווח הגולמי של החברה הסתכם ב-18 מיליון שקל, לעומת 11 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

למרות זאת, הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-10 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 14 מיליון שקל ברבעון המקביל. בהתאם, הרווח הנקי של החברה צמח ב-4% בלבד, ל-10.6 מיליון שקל, בעיקר מכיוון שברבעון המקביל ביצעה החברה שיערוכים בסך 10 מיליון שקל, ולא ביצעה שיערוכים כאלה כלל ברבעון הראשון השנה.

מנרב אחזקות הנפיקה את מנרב פרויקטים, שמרכזת את פעילות הבנייה למגורים ואת פעילות מרכזי טיהור השפכים של הקבוצה, בסוף פברואר. בהנפקה זו גויסו 132 מיליון שקל, ובעקבותיה החלו המניות להיסחר בתחילת מארס לפי שווי של 410 מיליון שקל.

מנרב פרויקטים יוזמת ומקימה כיום פרויקטי מגורים בהיקף כולל של כ-2,500 יחידות דיור - בחיפה, עכו, ירושלים, באר יעקב, ביתר עילית, אשדוד בת ים ותל אביב, והחברה מפעילה כאמור מרכזי טיהור שפכים בבאר שבע ובאשדוד. מניית החברה האם מנרב אחזקות, שמלבד האחזקה במנרב פרויקטים מחזיקה גם בפעילות נדל"ן מניב ופרויקטי תשתיות, טיפסה ב-26% ב-12 החודשים האחרונים. שווי השוק של החברה האם הוא 515 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ