דו"ח בנק ישראל |

מספר הסניפים של הבנקים בישראל ירד ב-2016 בכ-2%

סגירת הסניפים התבצעה בעיקר במרכז בעוד שבפריפריה לא חל שינוי מהותי במספר הסניפים ■ "מידת הנגישות של השירותים הבנקאיים הפיזיים באמצעות פקידים לתושבי ישראל גבוהה, דומה לרמתה במדינות גוש היורו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של דיסקונט
סניף של דיסקונטצילום: אליהו הרשקוביץ

מספר הסניפים של הבנקים בישראל ירד נטו ב-2016 בכ-2%, כלומר ירידה ב-23 סניפים ל-1,110 סניפים, כך לפי דו"ח בנק ישראל. מדובר בירידה בקצב דומה לזה שהיה ב-2015. בבנק ישראל מסבירים כי סגירת הסניפים התבצעה בעיקר ביישובים במרכז בעוד שביישובים באזור הפריפריה לא חל שינוי מהותי במספר הסניפים.

"המפנה במדיניות פריסת הסניפים של בנקים רבים בעולם חל בעידן שלאחר המשבר הפיננסי העולמי. תקופה זו היתה ועודנה קשה ומאתגרת לבנקים. התרחשויות רבות אירעו בו זמנית ובקצב מהיר, ואילצו את הבנקים לבצע הערכה מחדש של מודלי הפעילות, ובכלל זה צמצום מספר הסניפים ושינוי תצורתם, כותבים בבנק ישראל.

"בישראל כמו במרבית המדינות המפותחות, ירד מספר הסניפים גם כן, אך ירידתו החלה שנים מאוחר יותר ובקצב איטי יותר. בשנים 2011-2015 פחת מספר הסניפים בישראל בשיעור של 4% לעומת 16% במדינות האיחוד האירופי", נכתב בדו"ח

כמו כן מציינים בבנק ישראל כי "נכון להיום מידת הנגישות של השירותים הבנקאיים הפיזיים באמצעות פקידים לתושבי ישראל גבוהה, דומה לרמתה במדינות גוש היורו, ואף עולה על הממוצע בהן. רמה זו מתקבלת על אף מספרם המועט של הסניפים לתושב בישראל, וזאת בזכות מבנה פריסתם והיקף הפעילות הגבוה של כל סניף גם בשל מאפייניה הפיזיים והדמוגרפיים של ישראל ובכללם צפיפות האוכלוסייה הגבוהה, שטחה הקטן ושיעורם הגבוה של התושבים העירוניים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker